خانه / آموزش زبان انگلیسی / آموزش های دیگر / آموزش زبان انگلیسی با ترجمه گر گوگل

آموزش زبان انگلیسی با ترجمه گر گوگل

Google Translate

در این پست به بررسی استفاده از ترجمه گر گوگل می پردازیم. امروزه اغلب مردم با اینترنت سر و کار دارند . چه از طریق رایانه و چه با استفاده از گوشی همراه . بهره بردن از اینترنت راه بسیار خوبی برای بالا بردن اطلاعات در زمینه های مختلف محسوب میشود . یکی از این موضوعات ، زبان انگلیسی و نحوه یادگیری آن است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این به دلیل جایگاه ویژه ي این زبان در جوامع بین المللی میباشد که گاهی ناتوانی یا عدم تسلط بر فهم و درک آن باعث بروز مشکلاتی می شود .

یکی از راه های پرکاربرد یادگیری زبان انگلیسی ، استفاده از نرم افزارها و سایتهایی است که به عنوان مترجم و به صورت آنلاین برای ترجمه لغات و متون بکار می روند که نرم افزار ترجمه گر گوگل یا «Google Translate» یکی از آن جمله است .

google translate,ترجمه گر گوگل,نحوه استفاده از مترجم گوگل,آموزش ترجمه انگلیسی به فارسی,آموزش زبان انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی

این نرم افزار همانگونه که از اسمش پیداست محصولی از شرکت گوگل است که برای ترجمه بخشی از متن و یا یک صفحه وب از زبانی به زبان دیگر بکار میرود . از امکانات جالب ترجمه گر گوگل این است که قابلیت ترجمه کلماتی که به زبان آوایی نوشته ایم را نیز داراست . برای مثال اگر ما عبارت «mard» را وارد کنیم ، این عبارت به «مرد» ترجمه میشود .

mard

باید بدانیم که ترجمه در این نرم افزار هنگامی به بهترین شکل ممکن اتفاق می افتد که زبان مقصد انگلیسی و زبان مبدأ یکی از زبان های اصلی اتحادیه اروپا مانند فرانسوی ، آلمانی و یا اسپانیایی باشد . در عین حال برای ترجمه انگلیسی به فارسی و برعکس هر چه جمله کوتاه تر باشد ، بهترین نتیجه معنایی حاصل میشود .
لازم به ذکر است که این مترجم متون را به صورت کلمه به کلمه ترجمه می کند و این به دلیل روشی است که الگوریتم های گوگل ، برای ترجمه متون از آن استفاده میکند که در نتیجه ی آن مترجم بجای تحلیل های قاعده مند سنتی ، بر پایه تحلیل های آماری کار میکند ، یا به عبارت دیگر این مترجم از شیوه ترجمه ماشینی آماری بهره میبرد .

پس برای اینکه ما بتوانیم مفهوم متن و جمله مورد نظر را درک کنیم ، ابتدا می بایستی ترجمه متن را خوانده و سپس برداشت خود را از آن به عنوان معنا در نظر بگیریم . هر چند شاید این کار خیلی مناسب نباشد ، اما به مرور زمان فهم و درک ما را از زبان انگلیسی بالا برده و همچنین در یادگیری اصطلاحات و عبارات نیز نتیجه بخش خواهد بود .

ته نوشت : اگر از خواندن این مطلب یک نکته مفید یاد گرفتید ؛ لطفا با استفاده از گوگل+ [+g] ما در گوگل محبوب کنید.

راستی اگر حوصله چک کردن هرروز وب سایتها را ندارید در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

لطفا به این نوشته رای بدهید
[رای ها: 12 امتیاز: 3.8]

همچنین ببینید

آموزش انگلیسی با تماشای سریال طنز

آموزش انگلیسی با تماشای سریال طنز. . . از حل کردن تمرین های مزخرف و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم