آموزش زبان انگلیسی : باهم سریال ببینیم

736

در پست قبلی باهم چرایی تماشای سریال های طنز آمریکایی را برای آموزش زبان انگلیسی بحث کردیم و قرار گذاشتیم تا در پست بعدی (امروز) به معرفی چند سریال آمریکایی بپردازم تا شما ، دوستان عزیز و جانم ، یکی از آنها را انتخاب و خیلی سریع شروع به آموختن کنید. من هم سخن کوتاه و به یادآوری یک نکته اکتفا می کنم : “در آموزش زبان انگلیسی ، هیچ بایدی در کار نیست ؛ راه مناسب خودتان را پیدا کنید!”

آموزش زبان انگلیسی با سریال

1. The Big Bang Theory (2011 – present)

بینگ بنگ تئوری روایت زندگی زندگی دو دانشجوی نابغه اما بی دست و پای هاروارد در همسایگی پنی ، دختری با روابط اجتماعی بالاست که همین تضاد باعث ایجاد موقعیتهای طنز در سریال خواهد شد ؛ بی شک یکی از معروف و محبوب ترین سریال های طنز حال حاضر دنیا همین سريال است و اگر قسمتی از آنرا تا به حال ندیده اید مطمئن باشید چیزی را از دست داده اید!!!

این سريال ، کاملا طنز موقعیت است و نیازی نیست که معنای تمام کلمات و دیالوگ ها را بدانید تا در جریان داستان قرار بگیرید ؛ در خیلی از شرایط و صحنه ها رفتار و حرکات بازیگران به کمک شما خواهند آمد تا قصه را به راحتی بفهمید. از بابت اصطلاحات روزمره هم هیچ جای نگرانی نیست آنها به وضوح بیان میشوند و با توجه محتوای داستان و دیالوگ ها معنایشان قابل درک است. اگر علاقه اندکی به مباحث علمی دارید تماشای این سریال برایتان پیشنهاد ویژه خواهد بود چرا که در انتهای آن یک دایره ی کامل لغات از این موضوع دارید.

آموزش زبان انگلیسی با سریال

2. How I met your mother (2005 – 2014)

سریالی به شدت خنده دار و مهیج اما با شروعی سخت! داستان با صدای “تد” (شخصیت اول) از سال 2030 شروع می شود که قرار است برای بچه هایش ، داستان آشنایی با مادرشان را تعریف کند و در همان قسمت اول فیلم به گذشته (سال 2005) و شروع داستان برمی گردد. ایده این سريال از جایی شروع می شود که دو نویسنده اش تصمیم میگیرند “درباره دوستان خود و کارهای احمقانه‌ای که در گذشته در نیویورک انجام می‌دادند” بنویسند!

به محض اینکه ایده ی اصلی یک قسمت از این سریال را بفهمید ، فهمیدن کلمات و دیالوگها بسیار آسان خواهد بود و البته توضیحات تد در هر قسمت به فهمیدن ماجرا کمک بسیاری می کند. سریال واقعا سرگرم کننده است و شوخی ها و اصطلاحات طنز و روزمره زیادی دارد ، عباراتی مثل “high five” ، “legendary” و “awesome” در طول هرقسمت بارها شنیده میشود و به آخرین نکته : شخصیت پردازی های قوی مثل “بارنی” (دوست صمیمی تد) شما را خیلی سریع به دام میکشد و همراه میکند.

آموزش زبان انگلیسی با سریال

3. Friends (1994-2004)

کمتر کسی در دنیا پیدا میشود که “راس” ، “مانیکا” ، “ریچل” ، “فیبی” ، “چندلر” و محبوب دلها “جویی” را نشناسد! در حالی که این سريال تمام و پخش آن متوقف شده هنوز هم خیلی از شبکه های تلوزیونی در خارج از کشور به هر بهانه ای (یا کاملا بی بهانه) قسمتی از این سریال را بازپخش میکنند. این شش نفر دوست ، هم خانه ای و البته همسایه هستند که در منهتن نیویورک زندگی می کنند و تمام این سريال عریض و طویل و محبوب دور زندگی ، روابط کاری و اجتماعی آنها میچرخد.

برای تماشای این سریال نیاز به یک دانش عالی از زبان انگلیسی ندارید (مفاهیم داستان بسیار ساده است) هر شخصیت در این داستان متفاوت با شخصیت دیگر است از جهت با طرز گویشها ، کلمات و فرهنگهای مختلفی آشنا میشوید که برای برقراری ارتباط در آینده بسیار به کارتان خواهد آمد و محتوای کمدی دیالوگها فهمیدن اصطلاحات طنز را آسان میکند البته سرعت دیالوگ گویی در این سریال پایین تر از هم گروهان دیگرش است و همین امر باعث راحتی کار بیشتری خواهد شد.

پی نوشت : تمام این سریال ها در صحنه های طنز صدای خنده ی بینندگان را ضمیمه ی خود دارند (این چاشنی همه سریال های طنز امریکایی است) در ابتدا ممکن است کمی در برابر آن جبهه بگیرید اما بعد چند قسمت یا نهایتا یک فصل به صدا عادت و با آن همراه میشوید.

با طبیعت (با خودمان) مهربان باشیم …

ته نوشت : اگر از خواندن این مطلب یک نکته مفید یاد گرفتید ؛ لطفا با استفاده از گوگل+ [+g] ما در گوگل محبوب کنید.

راستی اگر حوصله چک کردن هرروز وب سایتها را ندارید در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

به این محتوا چه امتیازی می دهید؟ 0 نظر

1 0
آموزش زبان انگلیسی : باهم سریال ببینیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:

دانلود کتاب 504 واژه کاملا ضروری در پنج ساعت به شیوه wordclip

[لینک دانلود بلافاصله به ایمیل شما ارسال خواهد شد.]
ارسال
تنها چند ثانیه تا دانلود این کتاب ارزشمند فاصله دارید.
close-link