دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش زبان انگلیسی با فیلم – 2 – Inception

آموزش زبان انگلیسی با فیلم شماره 41. امروز آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم سرآغاز یا تلقین به همراه جمله انگلیسی و ترجمه جمله انگلیسی به فارسی را خدمت شما تقدیم می کنم. سرآغاز یا تلقین (به انگلیسی: Inception) فیلمی علمی تخیلی و دلهره‌آور به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی کریستوفر نولان و محصول سال ۲۰۱۰ است. لئوناردو دی‌کاپریو، الن پیج، جوزف گوردون-لویت، ماریون کوتیار، کن واتانابه، تام هاردی، دیلیپ رائو، کیلین مورفی، تام برنگر و مایکل کین در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. دی‌کاپریو نقش یک دزد حرفه‌ای را دارد که با نفوذ به ضمیر ناخودآگاه افراد، افکار آن‌ها را می‌دزدد. او که در ایالات متحده تحت پیگرد قانونی است، با پیشنهاد پاک شدن سابقه‌اش در ازای یک کار که غیرممکن به نظر می‌رسد، روبه‌رو می‌شود: «تلقین» یا القای یک ایده به ضمیر ناخودآگاه یک شخص.

مدتی پس از ساختن فیلم بی‌خوابی (۲۰۰۲)، نولان پیش‌نویس فیلم‌نامهٔ ۸۰ صفحه‌ای دربارهٔ «سارقان رویا» نوشت که در ژانر وحشت و با الهام از خواب شفاف بود. او طرحش را به وارنر برادرز ارائه کرد. اما احساس کرد که برای ساخت این فیلم به تجربهٔ بیشتری در کارگردانی احتیاج دارد. او این پروژه را موقتاً کنار گذاشت و بر روی فیلم‌های بتمن آغاز می‌کند (۲۰۰۵)، حیثیت (۲۰۰۶) و شوالیه تاریکی (۲۰۰۸) کار کرد. او ۶ ماه بر روی فیلم‌نامه فیلم کار کرد و وارنر برادرز در فوریه ۲۰۰۹ آن را خرید. فیلمبرداری تلقین ۱۹ ژوئن ۲۰۰۹ در توکیو آغاز شد و در ۲۲ نوامبر ۲۰۰۹ در کانادا به پایان رسید. فیلمبرداری این فیلم در شش کشور چهار قاره انجام شد. هزینهٔ تولید فیلم ۱۶۰ میلیون دلار بود که توسط وارنر برادرز و لجندری پیکچرز تأمین شد.

Inception

خلاصه داستان فیلم:

دام کاب (لئوناردو دی‌کاپریو) یک دزد ماهر در استخراج اسرار ارزشمند مورد نیاز سازمان‌های جاسوسی و شرکت‌های تجاری و چندملیتی است. توانایی او در این است که هنگامی که دیگران در خواب هستند و ذهنشان در آسیب‌پذیرترین وضعیت است، اسرار کلیدی آنان را از درون رویاهایشان ربوده و در دنیای بیرون از خواب، این اسرار را به خریداران متقاضی عرضه می‌کند. او یک گروه چیره‌دست از روان‌کاوان و معماران زبردست دارد که همراه او مخفیانه وارد خواب‌های دیگران شده و سعی در کشف و ربودن اطلاعات دارند.

سایتو (کن واتانابه) یک سرمایه‌دار بزرگ ژاپنی است که به دنبال حذف رقیبان تجاری خود، بخصوص خانوادهٔ رابرت فیشر (کیلین مورفی) است. سایتو خود قبلاً مورد هجوم ناموفق تیم آقای کاب قرار گرفته بود و از توانایی آنها در شگفت است، پیشنهاد یک ماموریت ظاهراً ناممکن را به آقای کاب می‌دهد، و آن این است که به جای این که اسرار ذهن رابرت فیشر جوان را بدزدند، یک اندیشه را درون ذهن ناخودآگاه آقای فیشر بکارند و آن، اندیشهٔ متلاشی ساختن شرکت خودش و پدرش موریس فیشر (پیت پوستلتویت) بعد از مرگ پدرش است. سایتو در عوض قول می‌دهد که با نفوذی که در آمریکا دارد، کاب را از روی لیست سیاه دولت آمریکا بر دارد، تا او بتواند به آمریکا بازگشته و دو فرزند خویش را دوباره ببیند. کاب می‌پذیرد و …

دیالوگ های انتخاب شده:

جمله انگلیسی 1:

A kick! What’s a kick?

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 1:

“يه “ضربه. ضربه چيه؟ 

download

 

جمله انگلیسی 2:

Accept the fact that you’re in a dream and I’m here to protect you Go on.

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 2:

باور كنين كه دارين خواب ميبينين. من اينجا هستم تا ازتون مراقبت كن. شروع كنين.

download

 

جمله انگلیسی 3:

I couldn’t let you rise to your fathers last taunt

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 3:

نميتونم اجازه بدم بخاطر آخرين طعنه‌ی پدرت، بر ضدش طغيان كنی.

download

 

جمله انگلیسی 4:

A challenge for you to build something for yourself

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 4:

مبارزه‌ای برای تو كه چيزی برای خودت بسازی.

download

 

جمله انگلیسی 5:

[restrict subscription=1]

A simple little idea that would change everything

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 5:

يه فكر ساده كه ميدونستم همه چيز رو تغيير ميده.

download

 

جمله انگلیسی 6:

Do you need immigration forms?

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 6:

فرم مهاجرت ميخواين؟

download

 

جمله انگلیسی 7:

Assemble your team Mr Cobb And choose your people more wisely

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 7:

افرادت رو جمع كن، آقای كاب. اين بار افرادت رو با دقت بيشتر انتخاب كن.

download

 

جمله انگلیسی 8:

And Im not about to just open my mind to someone like that

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 8:

من هم كسي نيستم كه ذهنم رو همينطور در اختيار كسي بذارم.

download

 

جمله انگلیسی 9:

A train thatll take you far away

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 9:

قطاری كه تو رو به يه جای دور ببره.

download

 

جمله انگلیسی 10:

After my mother died you know what he told me

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی 10:

بعد از اينكه مادرم مرد، ميدوني چي بهم گفت؟

download

 

[/restrict]

 شما دوست دارید با صدای کدام هنرپیشه زبان انگلیسی را یاد بگیرید؟ اگر دوست دارید با دیالوگ فیلم خاصی زبان انگلیسی را یاد بگیرید، یا به فیلم های هنرپیشه خاصی علاقه دارید لطفا در بخش نظرات این مطلب نام آن ها را به ما بگویید. در اسرع وقت آموزش زبان انگلیسی با فیلم مورد نظر شما را منتشر خواهیم کرد.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *