دسته بندی ها
بزن بریم

5 کتاب تاپ گرامر برای آیلتس

تقریبا همه میدانند که برای موفقیت در آزمون آیلتس نیاز به تسلط کافی و کاربردی به گرامر زبان انگلیسی است.هرچند که خیلی از زبان آموزان در انتخاب بهترین راه تقویت گرامر خود مرددند و مسلما یکی از بهترین راه حل ها را مرور گرامر با یک مدرس زبان با تجربه در زمینه IELTS میدانند اما این روش کمی گران به نظر میرسد به همین دلیل در این پست 5 کتاب تاپ خودآموز گرامرآیلتس را باهم مرور میکنیم.
به یاد داشته باشیم : کتابهای مختلف و زیادی در این زمینه وجود دارند اما ملاک اصلی انتخاب باید سطح دانش و تسلط ما باشد.


1. Basic English Grammar, B. Azar (Prentice Hall Regents)

 این کتاب بهترین کتاب برای زبان آموزانی ست که با گرامرهای ساده (مثل زمانهای حال یا گذشته ساده ) مشکل دارند ؛ کتاب با استراتژی تکرار قواعد به آموزش زبان انگلیسی میپردازد. شاید به نظر خیلی از زبان آموزان این کتاب “زیادی آسان” باشد اما دیدن زبان آموزانی که سعی در یاد گیری گرامر های پیچیده زبان انگلیسی بدون مهارت درقواعد پایه دارند بسیار معمول است ، در این موقعیت همه ی مدرسین حرفه ای کتاب Azar را پیشنهاد میکنند.

2. Grammar for IELTS, D. Hopkins, P. Cullens (Cambridge)

این کتاب را کمبریج طراح سوالات آیلتس منتشر کرده و همین نکته باعث شده خیلی ها این کتاب را بهترین منبع این آزمون بدانند. کتاب به خوبی مطالب را جمع بندی میکند وعلاوه براین بسیاری از لغاتی که در تمرین ها و مثالهای کتاب آورده شده است برای آزمون مفید خواهد بود.
تمرینهای زیاد همراه با پاسخ آنها کتاب را به خودآموز بدل کرده است هرچند که گوناگونی کمی دارند که همین مسئله باعث میشود در کنار این کتاب نیاز به کتاب دیگری هم داشته باشیم.

3. Oxford Practice Grammar Advanced, G.Yule (Oxford)

 این کتاب اغلب به زبان آموزانی که نمره ای در حدود 7 و بالاتر میخواهند پیشنهاد میشود و معمولا مناسب کسانی نیست که تازه آموختن زبان انگلیسی را شروع کرده اند.

(اگر احساس میکنید که در قواعد پایه و سطح متوسط انگلیسی مشکلی ندارید ، این کتاب برای شما ست 😉 )
کتاب تمرکزی عالی روی گرامرهایی دارد که اغلب زبان آموزان آنها را مشکل ، گیج کننده و پیچیده میدانند. این کتاب را وقتی کتاب گرامر intermediate را کامل کردید به دست بگیرید.

4. Oxford Practice Grammar Intermediate, J.Eastwood (Oxford) 

 Oxford Practice Grammar رنج وسیعی را از گرامر های مفید پوشش میدهد. گرامر ها در یک صفحه مفصلا توضیح داده شده اند و در صفحه بعدی تمرین های زیادی قرار گرفته اند که کمک بزرگی خواهند بود.

تنها مشکلی که درباره ی این کتاب به چشم میخورد ، بی پاسخ بودن تمرین های کتاب است (من تا به حال حل تمرینی برای این کتاب ندیده ام اگر شما سراغ دارید با من هم در میان بگذارید 🙂 ) و این نکته ممکن است برای زبان آموزانی که بدون مدرس مطالعه میکنند معضلی جدی باشد.

 5. English Grammar in Use, R.Murphy (Cambridge)

 کمتر کسی ست که به دنبال آموزش زبان انگلیسی باشد و یک جلد از مجموعه English Grammar in Use را در خانه نداشته باشد.البته بعضی از گرامرهای کتاب واقعا برای زبان آموزان مبتدی سخت خواهد بود اما توضیحات شفاف کتاب و تمرین های معقول آن به بالا بردن سطح زبان کمک شایانی میکند.

 پاسخ بعضی از تمرین های کتاب نیاز به کمی تخیل دارد ؛ غیر از این دسته تمرینات ، که معمولا آنها را باید در مورد خودتان پاسخ دهید ، جواب بقیه در پاسخ نامه به تشریح آورده شده است.

خب این هم همه ی پیشنهاداتی که باهم مرور کردیم ، همه ی این کتابها مفید و عالی هستند و مطمئن باشید از خرید هیچ کدامشان ضرر نمیکنید البته فایل کتابها برای دانلود رایگان در سایت زبان رمزی قرار داده ام و میتوانید برای اطمینان از اینکه کدام کتاب برایتان مناسب است آنها را مقایسه کنید.
همیشه به یاد داشته باشید که ما در کنار شما هستیم برای انتخاب ساده بهترین ها…

 

ته نوشت : اگر از خواندن این مطلب یک نکته مفید یاد گرفتید ؛ لطفا با استفاده از گوگل+ [+g] ما در گوگل محبوب کنید.

راستی اگر حوصله چک کردن هرروز وب سایتها را ندارید در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

 

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *