خانه / آموزش سریع زبان انگلیسی / آموزش مکالمه انگلیسی برق آسا

آموزش مکالمه انگلیسی برق آسا

سرانجام فرصتی پیش آمد تا در مقاله آموزش مکالمه انگلیسی برق آسا نکات فوق العاده مهمی را به شما آموزش دهیم. 

اگر می خواهید در آموزش مکالمه زبان انگلیسی سرعتی برق آسا داشته باشید حتما این مقاله فوق العاده را چندین و چند بار بخوانید و از مطالب مهم آن یادداشت برداری کنید.

 یکی از مشکلات اساسی یادگیری یک زبان جدید مثل زبان انگلیسی، عدم شناخت از ویژگی های فردی است که هر شخصی می تواند از آن ها برای یادگیری آن زبان استفاده کند. شناخت این ویژگی ها و همچنین شیوه درست به کارگیری آن ها موضوعی بسیار مهم است. در این مقاله با عنوان آموزش مکالمه انگلیسی برق آسا سعی می کنیم با معرفی هر یک از این ویژگی ها به شما کمک کنیم در مسیر آموزش و یادگیری زبان انگلیسی، هرچه بهتر پیش بروید و سرعت یادگیری خود را چند برابر کنید.

عدم داشتن اعتماد به نفس در بین زبان آموزان سطح پایین

زمانی که از اعتماد به نفس صحبت می کنیم بهتر است ابتدا معنای این کلمه را به طور دقیق بدانیم. با استناد به فرهنگ لغات موجود، اعتماد به نفس را می توانیم به این شکل ها تعریف کرد:

اعتقاد داشتن به خودتان، توانایی ها و قدرتتان؛ اطمینان داشتن به خودتان؛ باور به خودتان

بنابراین زمانی که از نقش اعتماد به نفس صحبت می کنیم، تنها بحث در مورد یادگیری زبان انگلیسی نیست و به شکلی کاملا واضح، اعتماد به نفس تمام جنبه های زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

به عنوان بحث یادگیری یک زبان جدید مثل انگلیسی، اعتماد به نفس یکی از اساسی ترین مسائل در برقراری ارتباط است و می تواند سرعت یادگیری شما را به شکل چشم گیری افزایش دهد و در هر مرحله ای که هستید از ابتدایی تا پیشرفته از سختی های یادگیری لذت ببرید تا اینکه ناامید شوید و ادامه کار را رها کنید. به عنوان یک انسان، شکل ارتباط با دیگران، قانع کردن دیگران و قانع شدن توسط آن ها بستگی زیادی به اعتماد به نفس دارد و بیان می کند که شما دارای چه شخصیتی هستید. حال سوال این است که چگونه از این گوهر وجودی، برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

 اعتماد به نفس و گرامر زبان انگلیسی

یکی از بخش های مهم یادگیری هر زبانی، یادگیری اصول گرامری آن زبان است و در این بحث سوال اینجاست که اعتماد به نفس باعث یادگیری گرامر می شود یا دانستن گرامر باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود؟ این سوال به نوعی به سوال طنزگونه ” اول مرغ بوده است یا تخم مرغ؟” شباهت زیادی دارد. هردوی این مسائل به یک میزان اهمیت دارند اما مشکل در یادگیری زبان انگلیسی زمانی بروز می کند که زبان آموزان فراموش می کنند برای یادگیری مسائل مختلف و پیچیده در گرامر انگلیسی باید از پیشنهاداتی که براساس اعتماد به نفس استوار است، استقبال کنند.

این همان نقطه ای است که یک آموزگار توانا باعث رشد و شکوفایی دانش آموز خود می شود و به او کمک می کند که به شکل شگفت انگیزی پیشرفت کند.

اشتباه افراد تازه کار

 افراد تازه کار با خود فکر می کنند که روزی به اندازه کافی گرامر خواهند آموخت تا بتوانند به راحتی به انگلیسی صحبت کنند، بخوانند، بنویسند و گوش بدهند. اما مشکل در یادگیری نیست، مشکل در اعتماد به نفس زبان آموز در استفاده از همان داشته های خود است که اگر در سطوح ابتدایی باشد گمان می کند که این اندازه از دانش کافی نیست. آن ها احساس ناامنی غریبی دارند و فکر می کنند تنها با یادگیری تمام جزییات تکنیکی زبان انگلیسی می توانند از آن استفاده کنند. این افراد گوهر وجودی اعتماد به نفس را فراموش کرده اند و تنها زمانی می توانند از آموخته های خود استفاده کنند که شروع به اشتباه کردن بکنند.

در هر سطحی از یادگیری که قرار دارند این بسیار مهم است که به خودشان باور داشته باشند و جایگاه شان را درک کنند. برقراری ارتباط بین آموزگار و دانش آموز زمانی که یک دانش آموز از دانش کم گرامری خود استفاده می کند و اشتباهات زیادی را در آرامش انجام می دهد، بسیار ساده تر از زمانی است که دانش آموز دانش گرامری بالایی دارد ولی آرامش بسیار پایینی در استفاده از آن دارد. بنابراین برای پیشرفت در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی، شما نیاز به اعتماد به نفس کافی در استفاده از دانش گرامری خود دارید حتی اگر اشتباه کنید. با اعتقاد به خودتان و آرامش می توانید به مرور زمان با تمرین بیشتر این مشکلات را برطرف کنید.

چند پیشنهاد برای تغییر شیوه آموزشی

با توجه به نکات فراوانی که در مورد اهمیت اعتماد به نفس و باور داشتن به خود در مسیر یادگیری زبان انگلیسی بیان کردیم، حال چند پیشنهاد جذاب برای تغییر در شیوه آموزشی برای شما داریم تا با خارج شدن از شیوه های سنتی و خشک آموزش زبان انگلیسی، به دانش آموزان خود اعتماد به نفس استفاده از دانش هرچند ابتدایی انگلیسیشان را بدهید و شروع موفقی برای آن ها رقم بزنید.

استفاده از تلفن همراه

یکی از شیوه های بسیار موثر، استفاده از تلفن های همراه هوشمند  و امکانات بی نظیر آن است. دانش آموزان خود را تشویق کنید در مورد موضوعاتی مثل زندگی روزمره و تجربیات خاص زندگیشان ویدیو ضبط کنند و در طول مدت آموزش پیشرفت خودشان را با روز اول و ویدیوهایی که در ابتدا ضبط می کردند، مقایسه کنند. بدون شک زمانی که پیشرفت شان را مشاهده کنند، اعتماد به نفس مضاعفی برای ادامه راه خواهند داشت. همچنین اشتراک گذاری این ویدیوها با دیگر همکلاسی هایشان، به آن ها کمک می کند به این نکته توجه داشته باشند که دیگر همکلاسی های آن ها نیز همسطح خودشان هستند و قضاوت بی جا نداشته باشند.

ارائه در کلاس

دیگر شیوه ای که می تواند اعتماد به نفس زبان آموزان را افزایش دهد، ارائه در کلاس است. از دانش آموزان خود بخواهید در مورد اشخاصی مثل بازیگر، خواننده یا ورزشکار مورد علاقه شان گزارش به کلاس ارائه کنند و این گزارش را با استفاده از تصاویر، ویدیو و هر محتوای مورد تاییدی در کلاس به شکلی جذاب ارائه کنند و این کار را به صورت گروهی نیز می توانند انجام دهند. با این کار علاوه بر تحقیقات بیشتر در مورد این افراد و خواندن مطالب گوناگون در مورد آن ها، تلاش می کنند برای ارائه در کلاس از دانش خود نیز استفاده کنند، هرچند این دانش اندک باشد.

در نهایت به یاد داشته باشید که هر پیشرفتی هرچند کوچک، رفع اشتباهاتی که به صورت مکرر یک زبان آموز مرتکب می شود و مسائلی از این دست روی داد، زبان آموزان خود را تشویق کنید تا این اعتماد به نفس را به دست آورند که می توانند این مشکلات را رفع کنند.

به انگلیسی فکر کنید

یکی از مسائل مهمی که در یادگیری زبان انگلیسی و خصوصا آموزش مکالمه انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری به عنوان زبان دوم باید به آن توجه داشته باشید تفکر کردن به آن زبان است. برای روشن شدن این مسئله به این مثال توجه کنید. شما قصد دارید در مورد یک مکان خاص با یکی از دوستان خود صحبت کنید در حالت اول فرض کنید می خواهید به زبان مادریتان که فارسی در نظر میگیریم صحبت کنید. ابتدا تصاویر و ویژگی های خاص آن مکان به ذهن شما وارد می شود و سپس شروع به توصیف این ویژگی های می کنید و در تمام مدت در ذهنتان به زبان فارسی به آن فکر می کنید.

حال در نظر بگیرید به عنوان حالت دوم بخواهید با یک نفر انگلیسی زبان در این مورد این مکان صحبت کنید. کاملا واضح است که کلمات، اصطلاحات و عبارات فارسی که در ذهنتان وجود دارد هیچ معنا و مفهومی برای یک فرد انگلیسی زبان ندارد. پس چطور می توانید شروع به انگلیسی توضیح دادن بکنید؟ راه اول فکر کردن به فارسی و شروع کردن به ترجمه توضیحات فارسی است که سرعت شما را بسیار پایین می آورد اما راه دوم که بهترین راه حل نیز می باشد فکر کردن به انگلیسی است و شروع کردن به انتقال آن توضیحات به زبان انگلیسی است. هرچند دانش گرامری و لغوی محدودی داشته باشید اما اگر با همان دانش کم نیز شروع به فکر کردن به انگلیسی بکنید به راحتی می توانید از همان دانش محدود استفاده کنید و شروع به بالابردن سطح خود با سرعت بیشتری بکنید.

 چگونه به انگلیسی فکر کنیم

برای آموزش مکالمه انگلیسی فکر کردن به انگلیسی اهمیت زیادی دارد . در اینجا سعی می کنیم به بیانی ساده، چند راه حل برای استفاده از این تکنیک را ارائه کنیم:

احاطه شدن توسط محتوای انگلیسی تاثیر چشم گیری بر یادگیری شما خواهد داشت. سعی کنید  اخبار  را به زبان انگلیسی دنبال کنید. به آهنگ های انگلیسی  گوش کنید و  متن شعر  آن ها را به خاطر بسپارید. از جزوات و کتاب های تمام انگلیسی برای مطالعه دروس خود استفاده کنید. آن قدر خود را درگیر کار با محتوای انگلیسی بکنید تا فکر کردن به زبان مادریتان برایتان مشکل شود.

استفاده از این شیوه به خصوص برای افرادی که قصد یادگیری زبان انگلیسی در خانه و بدون استفاده از کلاس و آموزگار را دارند، بسیار موثر است زیرا شرایطی شبیه به یک دنیای انگلیسی را برایتان ایجاد می کند که بتوانید در آن به انگلیسی فکر کنید، صحبت کنید، موزیک گوش بدهید، فیلم ببینید، اخبار را دنبال کنید و … با ادامه این روند و تلاش برای فکر کردن به انگلیسی، به زودی روزی خواهد رسید که در ذهنتان به جای جمله “لطفا آن را به من بدهید” عبارت “Please give it to me” متبادر می شود.

 آموزش مکالمه انگلیسی – تصویر سازی 

نکته مهم بعدی در آموزش مکالمه انگلیسی، فکر کردن به انگلیسی بود. نکته اساسی در فکر کردن این مسئله است که ذهن شما علاقه زیادی به تصویر سازی دارد و هرچیزی که تصویری از آن ذهنتان دارید را به خوبی درک می کنید. در تحقیقاتی که بروی برخی افراد انجام شده است، نشان می دهد که زمانی که این افراد به عنوان مثال به دویدن فکر می کنند، امواج عصبی از مغزشان به سمت پاهایشان ارسال می شود که آن را آماده دویدن می کند و هر لحظه که اراده کنند می توانند به بهترین شکل از قابلیت های خود استفاده کنند.

این بررسی و بررسی های مشابه نشان می دهد که ذهن انسان تصویرسازی را مانند واقعیت در نظر می گیرد و ذهن به فرد کمک می کند تا بهترین کارایی را داشته باشد. در بحث یادگیری زبان انگلیسی نیز می توانید از قدرت ذهن خود استفاده کنید.

سعی کنید تمام داشته هایتان از زبان انگلیسی را در ذهنتان تصویرسازی کنید. کاربردها و موارد استفاده آن ها را در ذهنتان مرور کنید و ذهنتان را آماده یادگیری زبان انگلیسی بکنید تا مغزتان نیز شما را در ادامه این راه همراهی کند.

یادگیری در ضمیر ناخودآگاه

در یادگیری هر زبانی به عنوان زبان دوم شما، یادگیری توسط ضمیر ناخودآگاه تاثیر بسیار بالایی دارد. این همان نکته ای که در بیشتر شیوه های آموزش سنتی در نظر گرفته نمی شود و پس از تمام شدن دوره، حجم بالایی از مواردی که آموخته اید را فراموش می کنید و هیچ استفاده مفیدی از آن نمی توانید بکنید.

ضمیر ناخودآگاه شما قوی ترین ابزار یادگیری زبانی است که تاکنون خلق شده است و این مسئله را می توانید در تمامی انسان ها مشاهده کنید به این شکل که هر نوزادی که به دنیا می آید پس از مدتی بدون هیچ گونه آموزش خاص و تنها با گوش کردن به صحبت های اطرافیانشان، زبان آن ها را فرا می گیرد و هیچ نیازی به کلاس و کتاب برای یادگیری زبان ندارد. اگر شما از این توانایی به درستی استفاده کنید می توانید به خوبی یک زبان جدید مثل انگلیسی را بیاموزید.

   ضمیر ناخوداگاه چگونه کار می کند

به طور طبیعی برای هر شخصی این اتفاق رخ داده است که زمانی که یک نفر با شما در مورد موضوعی خاص، مثل یک محصول جدید، یک خبر جدید و مسائل مختلف صحبت می کند، شما حس می کنید که پیش از این، آن مطلب را می دانستید اما نمی توانید به یادآورید که کی و کجا آن را شنیده اید اما اطمینان کامل دارید که آن را قبلا شنیده اید یا حداقل تصور می کنید که آن را می دانید.

با یک مثال، شیوه کامل کارکرد ضمیر ناخودآگاهتان را برای شما توصیف می کنیم. ضمیر ناخودآگاه شما شبیه به رادیو است، زمانی که شروع به کار می کند، شروع به دریافت اطلاعات از ایستگاه رادیویی  می کند و آن را پخش می کند، خواه کسی به آن گوش دهد خواه نه. ضمیر ناخودآگاه شما نیز از همین روش پیروی می کند و تنها تفاوت آن این است که ذهن بسیار پیچیده تر از یک رادیو است که بتوان تمام جزییات آن را درک کرد.

هرچه بیشتر سعی کنید که نه فقط اطلاعات دریافت کنید بلکه آن ها را به خاطر بسپارید، شما بعدا قادر خواهید بود آن ها را به یادآورید و این قدرت ضمیر ناخودآگاه شماست. ضمیر ناخودآگاه شما هر صدایی را که بشنود ذخیره می کند و الگوی آن را به خاطر می سپارد. این فرآیند در زمانی کمتر از هزارم ثانیه رخ می دهد بدون اینکه شما حتی متوجه آن شوید و شما نیاز نیست هیچ کاری انجام بدهید.

 استفاده از ضمیر ناخود آگاه

زمانی که تازه شروع به گوش دادن و یادگیری انگلیسی و یا آموزش مکالمه زبان انگلیسی می کنید، بیشتر موضوعات برای شما نامفهوم است و هیچ درکی از آن ها ندارید . اما همانطور که گفته شد این اطلاعات در ضمیر ناخودآگاه شما در حال ثبت شدن است.  به زودی با تکمیل شدن این اطلاعات آن ها را به یاد خواهد آورد. دقیقا همان اتفاقی که برای یک کودک رخ می دهد و در گذر زمان و پس از یک بازه مشخص زبان اطرافیان خود را درک می کند و کم شروع به استفاده از آن می کند.

واقعیت این است که زمانی که شما یک عبارت یا کلمه را مدام در ذهنتان دارید ولی معنای آن را در نمی کنید نباید نگران نباشید و احساس ناتوانی کنید، به این نکته توجه داشته باشید که این عبارت در ذهن شما ثبت شده است و به زودی کاربرد آن را خواهید آموخت. زمانی که این تکرار به طور مداوم رخ بدهد شما در نهایت تمامی علامت های سوال در ذهنتان را پاسخ خواهید داد و فرآیند یادگیری شما تکمیل می شود.

برای استفاده از قدرت ضمیر ناخودآگاه باید شیوه یادگیریتان را تغییر دهید. تاکنون چند بار تلاش کرده اید که واژه های مختلف را به خاطر بسپارید و شروع به خواندن کتاب های مشهوری مثل کتاب “۵۰۴ لغت ضروری انگلیسی” کرده اید و پس از مدتی یا آن را رها کرده اید یا اگر تمام کتاب را نیز خوانده باشید نمی توانید از آن استفاده کنید و بیشتر این کلمات را از یاد برده اید. پس تلاش کنید تا شیوه یادگیری خود را تغییر دهید و با خواندن و گوش دادن به محتوای مختلف به زبان مورد نظرتان، یادگیری خود را اساسی کنید و به آموزش مکالمه زبان انگلیسی خود سرعت بخشید. به ذهنتان اعتماد کنید که می تواند به شما کمک کند تا یادگیری زبان جدید را کامل کنید.

 سخن آخر

شیوه هایی که در این مقاله  در مورد آموزش مکالمه زبان انگلیسی گفته شده است همگی توسط افراد مختلف آزمایش شده است و نتیجه آن یادگیری بهتر زبان انگلیسی و پیشرفت در مکالمه زبان انگلیسی بوده است. پس تلاش کنید که تا قدرت ذهنتان را دریابید، به انگلیسی یا هر زبانی که میخواهید به عنوان زبان دوم بیاموزید فکر کنید و اعتماد به نفس خود را در این راه از دست ندهید زیرا شروع این کار سخت است اما به زودی برایتان آسان خواهد شد و از یادگیری لذت خواهید برد.

همچنین ببینید

اپلیکیشن اندرویدی PROTO

با نصب این اپلیکیشن چه چیزی گیرم می آید؟   با PROTO بهترین عکس رو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
کافی است آدرس ایمیلتان را وارد کنید
ما هم مثل شما از ایمیل های مزاحم متنفریم