تکنیک های طلایی یادگیری زبان انگلیسی – دفترچه شخصی

دسته بندی :آموزش هفته 18 شهریور 1395 مرتضی جوان 821

تکنیک های طلایی یادگیری زبان انگلیسی – دفترچه شخصی

تاکنون به دو سوال اساسی در زمینه شروع یادگیری زبان انگلیسی پاسخ دادم. در مقاله و ویدئو یادگیری زبان انگلیسی را از کجا شروع کنم؟ از شما خواستم که یادگیری زبان انگلیسی را فقط شروع کنید، نیازی نیست از جای خاصی شروع کنید و برای شروع دست از ایده آل گرایی بردارید.

در پاسخ به سوال چگونه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم؟ با اشاره به قانون 20-80 گفتم نیازی به تلاش زیاد نیست مثلا اگر به فکر به خاطرسپاری لغات زبان انگلیسی هستید نیازی نیست تمام واژگان زبان انگلیسی را به خاطر بسپارید. کافیست لغات پرکاربرد و مهم را به خاطر بسپارید. برای به خاطر سپار سریع لغات پرکاربرد زبان انگلیسی می توانید از مجموعه های 504 لغت، 1100 واژه ضروری و سایر مجموعه های رمزگذاری شده سایت زبان رمزی استفاده کنید.

self conversation

 

اکنون در ویدئو سریالی این هفته سایت زبان رمزی تکنیکی طلایی تقدیم حضورتان می شود که انجام آن روزانه 3دقیقه وقت شما را نخواهد گرفت ولی تاثیر شگفت انگیزی در ارتقاء مهارت زبان انگلیسی شما خواهد داشت.

 

 

اما چگونه با لغات زبان انگلیسی جمله بسازیم؟ پس از یادگیری لغات زبان انگلیسی باید شروع به جمله سازی با این لغات بکنیم. این کار علاوه بر تقویت مهارت نوشتاری و تقویت مکالمه زبان انگلیسی باعث گسترش دامنه لغات شما نیز می شود. روش کار به این ترتیب است که شما باید سعی کنید در طول روز جملاتی را به زبان انگلیسی بیان کنید با این تفاوت که ملزم نیستید همه کلمات را به زبان انگلیسی بیان کنید.

به عنوان مثال فرض کنید می خواهید جمله من یک دانشجو هستم را به زبان انگلیسی بیان کنید برای این منظور باید بگویید:

I am a student.

اما نمی دانید که دانشجو در زبان انگلیسی با چه واژه ای بیان می شود در این صورت باید بگویید:

I am a دانشجو .

استفاده از این روش دو خاصیت مهم دارد:

اول اینکه آگاه می شوید که معنای لغت دانشجو را در زبان انگلیسی نمی دانید و دوم اینکه با این روش ذهن شما تشنه یادگیری این کلمه می شود. حال کافی است در فرهنگ لغات کلمه ی دانشجو را جستجو کنید و معنای انگلیسی آن را به خاطر بسپارید و چون ذهن شما تشنه یادگیری این واژه شده است، به سرعت این واژه در حافظه بلند مدت شما ثبت می شود و دفعه بعد که بخواهید جمله من یک دانشجو هستم را بیان کنید جمله انگلیسی کامل را بیان خواهید کرد.

چنانچه از این روش استفاده کنید علاوه بر تقویت مهارت جمله سازی در زبان انگلیسی که سبب تقویت مهارت نوشتاری و مکالمه شما می شود، با استفاده از واژگانی که به خاطر سپرده اید آن ها را مرور می کنید و کمک می کنید که کلمات انگلیسی کاملا در ذهن شما تثبیت شوند.

منتظر تکنیک های ویژه ما در مقالات بعدی باشید.

 

نویسنده : مرتضی جوان – تیم زبان رمزی

https://www.youtube.com/watch?v=wJ5pMLmx51s

به این محتوا چه امتیازی می دهید؟ 3 نظر

3 3
تکنیک های طلایی یادگیری زبان انگلیسی – دفترچه شخصی
مرتضی جوان

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

برای اطلاع از پاسخ نظرات خود، ایمیل خود را صحیح وارد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:

دانلود کتاب 504 واژه کاملا ضروری در پنج ساعت به شیوه wordclip

[لینک دانلود بلافاصله به ایمیل شما ارسال خواهد شد.]
ارسال
تنها چند ثانیه تا دانلود این کتاب ارزشمند فاصله دارید.
close-link
0