دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش زبان انگلیسی با ترجمه گر گوگل

در این پست به بررسی استفاده از ترجمه گر گوگل و آموزش زبان انگلیسی با ترجمه گر گوگل می پردازیم. امروزه اغلب مردم با اینترنت سر و کار دارند . چه از طریق رایانه و چه با استفاده از گوشی همراه. بهره بردن از اینترنت راه بسیار خوبی برای بالا بردن اطلاعات در زمینه های مختلف محسوب می‌شود . یکی از این موضوعات ، زبان انگلیسی و نحوه یادگیری آن است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این به دلیل جایگاه ویژه ي این زبان در جوامع بین المللی می‌باشد که گاهی ناتوانی یا عدم تسلط بر فهم و درک آن باعث بروز مشکلاتی می شود.

 

Google Translate

یکی از راه های پرکاربرد یادگیری زبان انگلیسی ، استفاده از نرم افزارها و سایت‌هایی است که به عنوان مترجم و به صورت آنلاین برای ترجمه لغات و متون بکار می‌روند که نرم افزار ترجمه گر گوگل یا «Google Translate» یکی از آن جمله است .

google translate,ترجمه گر گوگل,نحوه استفاده از مترجم گوگل,آموزش ترجمه انگلیسی به فارسی,آموزش زبان انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی

این نرم افزار همانگونه که از اسمش پیداست محصولی از شرکت گوگل است که برای ترجمه بخشی از متن و یا یک صفحه وب از زبانی به زبان دیگر بکار می‌رود . از امکانات جالب ترجمه گر گوگل این است که قابلیت ترجمه کلماتی که به زبان آوایی نوشته ایم را نیز داراست . برای مثال اگر ما عبارت «mard» را وارد کنیم ، این عبارت به «مرد» ترجمه می‌شود .

باید بدانیم که ترجمه در این نرم افزار هنگامی به بهترین شکل ممکن اتفاق می افتد که زبان مقصد انگلیسی و زبان مبدأ یکی از زبان های اصلی اتحادیه اروپا مانند فرانسوی ، آلمانی و یا اسپانیایی باشد . در عین حال برای ترجمه انگلیسی به فارسی و برعکس هر چه جمله کوتاه تر باشد ، بهترین نتیجه معنایی حاصل می‌شود .
لازم به ذکر است که این مترجم متون را به صورت کلمه به کلمه ترجمه می کند و این به دلیل روشی است که الگوریتم های گوگل ، برای ترجمه متون از آن استفاده می‌کند که در نتیجه ی آن مترجم بجای تحلیل های قاعده مند سنتی ، بر پایه تحلیل های آماری کار می‌کند ، یا به عبارت دیگر این مترجم از شیوه ترجمه ماشینی آماری بهره می‌برد .

پس برای اینکه ما بتوانیم مفهوم متن و جمله مورد نظر را درک کنیم، ابتدا می بایستی ترجمه متن را خوانده و سپس برداشت خود را از آن به عنوان معنا در نظر بگیریم . هر چند شاید این کار خیلی مناسب نباشد، اما به مرور زمان فهم و درک ما را از زبان انگلیسی بالا برده و همچنین در یادگیری اصطلاحات و عبارات نیز نتیجه بخش خواهد بود.

 

آيا شما هم سوالی داريد؟

سوالات زبان انگليسی خود را در بخش نظرات اين مطلب مطرح کنيد و تا آخر هفته جواب آن را دريافت کنيد.

 

لطفا با کلیک روی زیر ما را در گوگل محبوب کنید.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *