دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش زبان انگلیسی با اخبار – خودروهای هوشمند3

آموزش زبان انگلیسی با اخبار شماره 24. در اخبار شماره 22 و 23 بخش آموزش زبان انگلیسی از طریق اخبار سایت زبان رمزی با 2 تکنولوژی جدید معرفی شده برای خودروهای هوشمند آشنا شدید در شماره امروز به معرفی یکی دیگر از این تکنولوژی ها می پردازیم. برای مطالعه اخبار روز با ترجمه فارسی به بخش آموزش زبان انگلیسی با اخبار سایت زبان رمزی مراجعه کنید.

3D Surround View Multi-Camera System

b12

Total situational awareness is key to autonomous driving, so we can expect cameras to up their game a ton, as is demonstrated here. Bosch’s latest riff on the bird’s-eye view concept employs four 1.2-megapixel fisheye cameras, all of which are mounted vertically and can see a 190-degree field of view—most current side cameras are located beneath the side-view mirrors. What’s more, the cameras are talking to 12 fifth-generation ultrasonic sensors. These images are all photo-stitched together and blended with vehicle surface info that fills in areas the cameras can’t see. This allows the system to start out with the traditional bird’s-eye two-dimensional overhead shot, then if an ultrasonic sensor notices that you’re approaching an obstacle, it automatically switches to a view that better illustrates the potential problem and adds colored blocks near where the sensors detect the obstruction. When nearing a curb, it’ll highlight that area and color the wheel orange to help avoid wheel rash. You can also order a wide-angle view of front or rear cross traffic when pulling out of a blind alley, and you can get an interesting rear three-quarter view of the car. The image can also overlay lines indicating where the wheels will travel when you’re moving, and when you engage park it indicates the swing of the doors. The hardware is all available, so there’s not much delaying full implementation of this system.

Ic1 IC2 Ic3

Ic4Ic5 Ic6

سیستم سه بعدی دید اطراف

داشتن اشراف به محیط اطراف اصلی‌ترین نکته برای کارکرد سیستم‌های کمکی رانندگی است و همانطور که در اینجا هم اشاره خواهیم کرد، دوربین‌ها برای دستیابی به این مهم نقش بسیار مهمی را بازی می‌کنند. جدیدترین سیستم معرفی شده توسط بوش، سیستمی است که با استفاده از چهار عدد دوربین ۱.۲ مگاپیکسلی از نوع Fisheye دارای زاویه‌ی دید ۱۹۰ درجه که در زیر آینه‌های جانبی کار گذاشته شده اند، نمایی از دید پرنده را در اختیار راننده قرار می‌دهد. ضمنا این دوربین‌ها از پشتیبانی ۱۲ عدد حسگر اولتراسونیک نسل پنجم نیز بهره مند هستند. تصاویر بدست آمده توسط این دوربین‌ها همگی به یکدیگر ترکیب شده و نقاط کور خودرو که توسط دوربین مشاهده نمی‌شوند، نیز با اطلاعاتی که از ابعاد خودرو موجود است تکمیل می‌شوند. همه‌ی این عوامل سبب شده تا این سیستم چیزی فراتر از سیستم سنتی دید پرنده‌ی دو بعدی باشد و اگر سنسورهای اولتراسونیک مانعی را در راه خودرو تشخیص دهد بطور خودکار زاویه‌ی دید را عوض کرده و نمای بهتری از مانع را در اختیار راننده قرار می دهد و با قرار دادن بلوک‌های رنگی مجازی در نزدیکی مانع راننده را نسبت به محل آن‌ها آگاه می‌کند.

همچنین اگر بیش از اندازه به جدول‌های کنار خیابان نزدیک شوید این سیستم در صورت تشخیص احتمال برخورد چرخ با جدول، آن منطقه را رنگی کرده و رنگ چرخ مورد نظر را نیز برای هشدار به راننده به رنگ نارنجی در می‌آورد. در کنار این سیستم امکان سفارش دوربین دید جلو و عقب از نوع عریض نیز وجود دارد که در هنگام خروج از خیابان فرعی نقاط کور راننده را نشان می‌دهند؛ همچنین نمایی بسیار جالب از از عقب خودرو را به همراه سه چهارم از خود خودرو نمایش می‌دهد. در تصاویر به نمایش درآمده توسط این سیستم می توان با استفاده از خطوط، زاویه‌ی فرمان را نیز مشاهده کرد و در هنگام پارک نیز شعاع باز شدن درب‌های خودرو نمایش داده می‌شوند. تمامی سخت افزارهای مورد نیاز این سیستم در حال حاضر موجود هستند، بنابراین زمان زیادی تا پیاده سازی این سیستم کمکی فاصله نداریم.

منبع:  motortrend

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *