دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم عاشقانه – Gone With The Wind

آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم عاشقانه شماره 52 امروز آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم عاشقانه بر باد رفته به همراه جمله انگلیسی و ترجمه جمله انگلیسی به فارسی را خدمت شما تقدیم می کنم. بر باد رفته (به انگلیسی: Gone With The Wind) درام عاشقانه آمریکایی محصول سال ۱۹۳۹ به کارگردانی ویکتور فلمینگ است. کلارک گیبل و ویوین لی دو نقش اصلی را دارند. لسلی هاوارد، الیویا دو هاویلند، هتی مک‌دانل و ان رادرفورد از دیگر بازیگران این فیلم هستند. این فیلم که حدود ۲۳۸ دقیقه است، روایت عشق یک دختر جنوبی در خلال جنگ داخلی آمریکا را به تصویر می‌کشد. بر باد رفته یکی از پرفروش‌ترین و پربیننده‌ترین فیلم‌های ساخت هالیوود می‌باشد. این فیلم جوایز متعددی را از آن خود کرد، که از میان آن‌ها می‌توان به چهار جایزهٔ اسکار، بهترین فیلم، بهترین کارگردان برای ویکتور فلمینگ، بهترین هنرپیشه نقش اول زن برای ویوین لی و بهترین نقش مکمل زن برای هتی مک‌دانل اشاره کرد.

gone-with-the-wind
ماجرای فیلم:
اسکارلت بزرگ ترین دختر جرالد اوهارا صاحب مزرعه پنبه تارا. با فهمیدن اعلام نامزدی و ازدواج اشلی ویلکز پسر مالک مزرعه مجاور با دختر خاله‌اش ملانی همیلتون به فکر ابراز علاقه به اشلی می افتد چون فکر می‌کند اشلی به خاطر ناامید شدن از او می‌خواهد ازدواج کند. در یک میهمانی در خانه ویلکز، اسکارلت به اشلی اظهار علاقه می‌کند ولی اشلی عنوان می‌کند که می‌خواهد با دخترخاله اش ملانی ازدواج کند. رت باتلر ماجراجوی خوش قیافه‌ای که شاهد صحبت‌ها بوده‌است از جسارت اسکارلت خوشش می آید. جنگ شمال و جنوب آمریکا آغاز می‌شود و اسکارلت با چارلز برادر ملانی ازدواج می‌کند، ولی چارلز در اردوی آموزشی درمی‌گذرد. اسکارلت به آتلانتا پیش ملانی می‌رود و در آنجا دوباره با رت باتلر که حالا دلال ارتش است و پول کلانی به جیب می‌زند روبه رو می‌شود.
وقتی آتلانتا مورد حمله نیروهای شمالی قرار می‌گیرد رت به اسکارلت و ملانی که تازه زایمان کرده کمک می‌کند که از شهر بگریزند و آنگاه به جنوبی‌ها می‌پیوندد. وقتی اسکارلت به تارا می‌رسد مادرش مرده و پدرش دچار جنون شده‌است و مسئولیت نگهداری مزرعه بر دوش اسکارلت می‌افتد. اشلی از جنگ برمی‌گردد و درکنار اسکارلت زندگی می‌کند. شمالی‌ها برای مزرعه مالیات سنگینی وضع می‌کنند و اسکارلت برای نگهداری مزرعه و تهیه پول به شهر می‌رود و با فرانک کندی نامزد خواهرش ازدواج می‌کند. پس از مرگ فرانک اسکارلت اداره کارخانه چوب بری او را به عهده می‌گیرد. سرانجام رت باتلر از اسکارلت تقاضای ازدواج می‌کند وباهم ازدواج می‌کند ولی توجه مداوم او به اشلی ازدواجشان را به جدایی می‌کشاند. پس از مرگ دختر خردسالشان رت برای همیشه اسکارلت را ترک می‌کند و اسکارلت که بالاخره دریافته‌است اشلی هیچگاه او رادوست نداشته و علاقه او به اشلی بیشتر یک رویای کودکانه بوده‌است به مزرعه پنبه تارا بازمی‌گردد تا به زمین نزدیک باشد و از آن نیروی حیات بگیرد.

دیالوگ های انتخاب شده:

دیالوگ ماندگار 1:

A diamond ring, and do buy a great big one.

ترجمه فارسی دیالوگ 1:

الماس باشه و يه بزرگش رو بخر.

download
 
دیالوگ ماندگار 2:

A feeling more beautiful, more pure, more sacred….

ترجمه فارسی دیالوگ 2:

احساسی زیباتر، پاک تر و مقدس تر.

download

 
دیالوگ ماندگار 3:

 

A girl hasn’t got but two sides to her at a table.

ترجمه فارسی دیالوگ 3:

يه دختر پشت ميز فقط دو تا جا کنارش داره.

download

 
دیالوگ ماندگار 4:

 

A soldier of the South loves you. Wants your arms around him.

ترجمه فارسی دیالوگ 4:

اين يه سرباز جنوبه، که دوستت داره اسکارلت… . دوست داره دستاتو دور گردنش حلقه کنی.

download

 
دیالوگ ماندگار 5:

[restrict subscription=1]

 

And I don’t like being married.

ترجمه فارسی دیالوگ 5:

و من دوست ندارم ازدواج کنم.

download

 
دیالوگ ماندگار 6:

 

You’re eating barbecue with us, aren’t you?

ترجمه فارسی دیالوگ 6:

نمی خوای با ما مرغ بريون بخوری؟

download

 
دیالوگ ماندگار 7:

 

A friendly call, and talk business with old friends.

ترجمه فارسی دیالوگ 7:

دوستانه درباره يه معامله کوچيک صحبت کنيم.

download

 
دیالوگ ماندگار 8:

 

…there’s a great deal of good in a man who would love a child so much.

ترجمه فارسی دیالوگ 8:

يه مرد بايد چقدر خوب باشه که اينقدر بچه‌ش رو دوست داره.

download

 
دیالوگ ماندگار 9:

 

“I remember nothing.”

ترجمه فارسی دیالوگ 9:

چيزی به ياد ندارم.

download

 
دیالوگ ماندگار 10:

 

The Personal History and Experience of David Copperfield.

ترجمه فارسی دیالوگ 10:

تجربيات و زندگی ديويد کاپرفيلد.

download

 

[/restrict]

شما دوست دارید با صدای کدام هنرپیشه زبان انگلیسی را یاد بگیرید؟ اگر دوست دارید با دیالوگ فیلم خاصی زبان انگلیسی را یاد بگیرید، یا به فیلم های هنرپیشه خاصی علاقه دارید لطفا در بخش نظرات این مطلب نام آن ها را به ما بگویید. در اسرع وقت آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم عاشقانه مورد نظر شما را منتشر خواهیم کرد.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *