دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم – The Godfather

امروز ترجمه متن انگلیسی و صوت فیلم پدر خوانده را می توانید مطالعه کنید. پدرخوانده (به انگلیسی: The Godfather) فیلمی جنایی به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا است که برندهٔ جایزه‌ی اسکار شده است. این فیلم محصول سال ۱۹۷۲ کمپانی آمریکایی پارامونت است و بر اساس رمانی به همین نام از ماریو پوزو  ساخته شده است. فیلمنامه‌ی این اثر حاصل همکاری فرانسیس فورد کاپولا و ماریو پوزو است. این فیلم بعد از فیلم رستگاری در شائوشنک مقام دوم را در فهرست ۲۵۰ فیلم برتر وب‌گاه IMDb دارد.

godfather,ترجمه متن انگلیسی,آموزش ترجمه متن انگلیسی,یادگیری زبان انگلیسی با فیلم, دیالوگ های ماندگار هنرپیشه ها معروف,godfather, دیالوگ های معروف پدر خوانده,پدرخوانده

ماجراهای این فیلم بین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۵ اتفاق می‌افتد و داستان زندگی خانواده‌ی مافیایی کورلئونه را روایت می کند. در فیلم پدرخوانده بازیگرانی همچون مارلون براندو، آل پاچینو، رابرت دووال، دایان کیتن و جیمز کان نقش آفرینی می‌کنند.

به دلیل استقبال تماشاگران از این فیلم، دو سال بعد از اکران آن، قسمت دیگری از این فیلم به نام پدرخوانده: قسمت دوم و در سال ۱۹۹۰ نیز قسمت سوم این فیلم با نام پدرخوانده: قسمت سوم ساخته شد.

خلاصه داستان فیلم پدر خوانده:

داستان فیلم در جشن عروسی کانی، دختر دون ویتو کورلئونه، با کارلو ریزی در لانگ بیچ نیویورک، لانگ آیلند در اواخر تابستان ۱۹۴۵ شروع می‌شود. وقت پدرخوانده برای شنیدن خواهش‌های دوستان و زیردستان چاپلوس پر شده‌ است. یکی از این خواهش‌ها را پسرخوانده‌ی او، جانی فونتین خواننده (که گویی شخصیت او از فرانک سیناترا الهام گرفته شده‌است) مطرح می‌کند. او به نفوذ کورلئونه برای گرفتن یک نقش در فیلمی که توسط جک ولتز تهیه می‌شود، احتیاج دارد. دون کورلئونه به او اطمینان خاطر می‌دهد که همه چیز را درست کند.

در این میان، مایکل، کوچک‌ترین پسر دون، از خدمت در جنگ جهانی دوم بازگشته‌ است و به همراه دوست دخترش وارد جشن عروسی می‌شوند. کمی بعد وکیل خانواده، تام هاگن، وارد فیلم می‌شود. او بی خانمانی آلمانی-ایرلندی و دوست سانی، پسر بزرگ دون کورلئونه، بوده‌ است. دون، هاگن را در کودکی به خانه آورده و مانند پسر خودش او را بزرگ کرده‌ است. حال در بزرگسالی او وکیل شخصی و محرم اسرار خانواده‌است.

بعد از جشن، هاگن به هالیوود می‌رود و از رئیس استودیو، ولتز، می‌خواهد که فونتان را در فیلم به بازی بخواند. هاگن از طرف دون کورلئونه به ولتز برای پایان دادن به اعتصاب کاری که در حال از هم گسیختن استودیو بود، پیشنهاد کمک می‌دهد و اضافه می‌کند که دون لطف او را تا ابد فراموش نخواهد کرد. این خدمت دون در ازای واگذاری نقش کلیدی فیلم به فونتان است. ولتز که هنوز از فونتان به خاطر رابطه‌اش با هنرپیشه‌ی جوانی که وی برای شکوفایی و موفقیتش وقت و پول زیادی صرف کرده بود، بسیار عصبانی است، این پیشنهاد را نمی‌پذیرد. ولتز فونتان را به این خاطر سرزنش می‌کند که باعث شده بود این هنرپیشه‌ی آینده‌دار قبل از آن‌که توسط او به یک ستاره تبدیل شود از دستش در برود و غضبناک هاگن را از منزلش بیرون می‌کند. صبح روز بعد، وقتی که ولتز از خواب برمی خیزد، سر بریده‌ی اسب اصیلش را در تخت‌خواب خود می‌بیند … .

متن انگلیسی 1:

Go ahead. – That might be a good idea.

ترجمه متن انگلیسی 1:

پس برو بيرون اينطوري بهتره.

download

متن انگلیسی2:

 

You can act like a man! What’s the matter with you?

ترجمه متن انگلیسی2:

اقلا مثل يک مردرفتار کن. چه مرگت شده؟

download

متن انگلیسی3:

 

Nobody knows where he is. We know that he’s all right, but that’s all.

ترجمه متن انگلیسی3:

هيچکس از جاي او خبرنداره. فقط مي دونيم که حالش خوبه.

download

متن انگلیسی4:

 

Put your hand in your pocket like you have a gun.

ترجمه متن انگلیسی4:

دست هاتو بذار توي جيبت، وانمود کن که اسلحه داري.

download

متن انگلیسی5:

 

He’s been home sick all winter. – How many times he been sick?

ترجمه متن انگلیسی5:

مريض بوده .مثل اينکه همه زمستون مريض بوده، اين چرا اينقدر مريض ميشه؟

download

متن انگلیسی6:

 

I’m gonna make him an offer he can’t refuse.

ترجمه متن انگلیسی6:

بهش پيشنهادي ميکنم که نتونه رد کنه.

download

متن انگلیسی7:

 

I gotta frisk you, so turn around, huh?

ترجمه متن انگلیسی7:

مجبورم بگردمت، برگرد روبه من.

download

متن انگلیسی8:

 

And wait till you see the beautiful wedding cake…

ترجمه متن انگلیسی8:

فقط ببين چه کيک عروسي درست کردم.

download

متن انگلیسی9:

 

but never discuss the family business with him.

ترجمه متن انگلیسی9:

هرگز هم درباره مسائل خانواده با اون صحبت نکنيد.

download

متن انگلیسی10:

 

I guess I’m getting too old for my job.

ترجمه متن انگلیسی10:

فکرکنم که براي انتظار دارم ديگه پيرمي شم.

download

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *