دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش زبان انگلیسی با اخبار مایکروسافت – انرژی های تجدیدپذیر

آموزش زبان انگلیسی با اخبار مایکروسافت شماره 126. متن انگلیسی با ترجمه فارسی خبری در مورد استفاده مایکروسافت از انرژی های تجدیدپذیر. متن انگلیسی خبر به همراه ترجمه فارسی را می توانید در ادامه مطالعه کنید.

Microsoft commits to running data centers off 50% renewable energy by 2018

refinable-energy

Microsoft announced it plans to power its data centers around the world using 50% renewable energy by 2018. The company also plans to boost its use of renewable power for its data centers to 60% by the early 2020s.

Rob Bernard, Microsoft’s chief environmental & cities strategist, made the announcement. Microsoft’s latest announcement came on the same day that Apple committed to 100% renewable energy use by joining RE100, a global initiative by influential businesses. Microsoft has powered its global operations, which include manufacturing, licensing and logistics, on 100% renewable energy since 2014.

“Tremendous amounts of energy will be required to power this data-driven revolution. The leading cloud companies have a responsibility to address this energy usage,” Bernard wrote. “That is why Microsoft announced a new, principled approach to helping advance a clean energy future.”

Microsoft has committed to greater transparency, including reporting its energy consumption across regions and the mix of sources for the power it uses, while continuing to report its total energy consumption and the impact of its carbon reduction program.

Bernard stated. “Already, we are at 44% and signed a new deal to bring 20 megawatts of new solar energy this year.”

تامین 50 درصد انرژی دیتاسنترهای مایکروسافت از منابع تجدیدپذیر تا سال ۲۰۱۸

مایکروسافت قصد دارد نیمی از انرژی مورد نیاز در دیتاسنترهای خود را تا سال ۲۰۱۸ از طریق منابع تجدید پذیر تامین کند که البته این همه‌ی ماجرا نیست و ردموندی‌ها میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در دیتاسنترهای خود را تا سال ۲۰۲۰ به ۶۰ درصد افزایش خواهند داد.

راب برنارد، مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت این موضوع را مطرح کرده است. مایکروسافت در حالی تا سال ۲۰۱۸ اقدام به تامین نیمی از نیاز خود به انرژی از طریق منابع پاک می‌کند که اپل پس از ملحق شدن به گروه RE100، تمام انرژی خود را از این طریق تامین کرده و مورد استفاده قرار می‌دهد. البته باید به این نکته اشاره کرد که مایکروسافت از سال ۲۰۱۴ تمام انرژی مورد نیاز در بخشی از سازمان‌های عملیاتی خود نظیر تولید و حمل و نقل را با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر تامین می‌کند.

برنارد به این نکته اشاره کرده که برای استفاده از سرویس‌های ابری که در حال ایجاد تحول در عرصه‌ی فناوری هستند، به انرژی بسیار زیادی نیاز است و کمپانی‌های ارائه‌ی دهنده‌ی سرویس‌های ابری باید در قبال مصرف انرژی پاسخگو باشند. از همین رو است که مایکروسافت در راستای استفاده از انرژی‌های پاک قدم برداشته است.

مایکروسافت برای شفاف بودن میزان مصرف انرژی پاک، گزارش‌هایی را بصورت تفکیک شده در رابطه با میزان استفاده از منابع مختلف انرژی در مراکز ارائه کرده و یک گزارش نیز برای بیان میزان مصرف کلی انرژی به تفکیک منابع مورد استفاده منتشر خواهد کرد.

برنارد به این موضوع اشاره کرده که هم‌اکنون مایکروسافت ۴۴ درصد از انرژی مورد نیازش را از منابع پاک تامین کرده و امسال قراردادی را برای تامین ۲۰ مگاوات انرژی خورشیدی به امضا رسانده است.

کمپانی‌های برتر حوزه‌ی فناوری نظیر اپل، گوگل، آمازون و مایکروسافت به شدت در حال تغییر الگوی مصرف انرژی خود و روی آوردن به انرژی‌های پاک هستند تا از این طریق از انتشار بیش از پیش گازهای گلخانه‌ای پیشگیری کنند.

منبع: computerworld

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *