دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش زبان انگلیسی با اخبار صنعت – سیستم ایمنی جدید ولوو

برای اطلاع از آموزش های سایت زبان رمزی به لینک زیر مراجعه کنید. 

فروشگاه زبان رمزی 

آموزش زبان انگلیسی با اخبار صنعت شماره 117. متن انگلیسی با ترجمه فارسی خبری در مورد سیستم ایمنی جدید برای اتوبوس های ولوو. متن انگلیسی خبر به همراه ترجمه فارسی را می توانید در ادامه مطالعه کنید. زبان انگلیسی در صنعت به وارد شاخه تخصصی تری می شود که ما در زبان رمزی از طریق بررسی متن اخبار صنعت به آموزش زبان انگلیسی می پردازیم.

آموزش زبان انگلیسی با اخبار صنعت

Volvo’s buses will automatically blare pedestrians that come too close

Volvo goes to some effort to protect the safety of not just passengers inside its vehicles, but pedestrians, cyclists, moose and kangaroos on the outside, too. Now the Swedish auto-manufacturer is fitting its detection tech to its fleet of buses, which will begin automatically sounding warnings to alert unprotected road users of potential collisions.

Dubbed the Pedestrian and Cyclist Detection System, the technology relies on a camera to scan the bus’ surroundings and then an image-processing system and algorithms to detect pedestrians and cyclists. If the danger is low, the bus emits a sound in a frequency designed to cause minimal disruption. But if there is a real and immediate risk of an accident, the horn is automatically activated. On the inside, meanwhile, sound and light signals are used to alert the driver of the danger.

Volvo tells us that this is the partly the same pedestrian-detecting technology used in its other vehicles, although adapted for buses and without the capacity to apply the brakes automatically. The system is also a way of addressing the quieter nature of electric vehicles and the inherent danger that creates for pedestrians in busy urban environments.

The system will first be fired up in field tests along route 55 in Gothenburg, Sweden, the same stretch of road where the company rolled out its first fully electric buses last year. Volvo tells New Atlas that the technology will be fitted to all urban city buses in Europe from 2017.

آموزش زبان انگلیسی با اخبار صنعت؛ ترجمه کاربری متن انگلیسی اخبار

ولوو در مسیر پیش روی خود کوشش دارد تا علاوه بر تلاش برای حفظ ایمنی سرنشینان داخل وسایل نقلیه، برای حفظ ایمنی موجودات بیرون از وسیله‌ی نقلیه از جمله عابرین پیاده، دوچرخه‌سواران، گوزن‌ها و کانگوروها نیز اقداماتی را انجام دهد. در حال حاضر این کمپانی خودروساز در حال به‌کارگیری فناوری آشکارسازی خود بر روی ناوگان‌های اتوبوسی است. به کار گرفته شدن این سیستم‌های روی اتوبوس‌ها باعث می‌شود تا سیستم در هنگام مواجهه با کاربران جاده‌ای که از حفاظت کافی برخوردار نیستند، صداهایی را به عنوان هشدار از خود پخش کند. حرف اضافه to در این مقاله بسیار استفاده شده است، کاربرد to در انگلیسی از مهم ترین بخش هایی است که در نوشتار و مکالمه باید آن را به درستی بیاموزیم.

این سیستم که در حال حاضر با نام غیررسمی «سیستم تشخیص عابر پیاده و دوچرخه‌سوار» شناخته می‌شود، مبتنی بر یک دوربین برای اسکن محیط اطراف اتوبوس و علاوه بر آن دارای یک سیستم پردازش تصویر و الگوریتم‌هایی برای تشخیص عابران پیاده و دوچرخه‌سواران است.

لازم به ذکر است که اصطلاحات استفاده شده در این متن خبری با دقت زیادی ترجمه شده است، آموزش اصطلاحات هم بخشی جدانشدنی از یادگیری مکالمه در زبان انگلیسی است.

اگر خطر شناسایی شده در موقعیت مورد نظر کم باشد، فرکانس صدای تولید شده در اتوبوس به صورتی خواهد بود که کمترین میزان حواس پرتی را در فرد ایجاد کند. اما اگر موقعیت مورد نظر واقعا خطرناک بوده و خطر حادثه‌ی فوری وجود داشته باشد، آنگاه بوق اتوبوس به طور خودکار فعال می‌شود. در عین حال در داخل اتوبوس نیز، سیگنال‌های صدا و نور برای هشدار به راننده و آگاهی وی از به کار گرفته می‌شود. آموزش زبان انگلیسی با اخبار صنعت به بررسی فاکتورهای کاربردی در یادگیری زبان می پردازد.

آموزش زبان انگلیسی با اخبار صنعت

 ولوو اعلام کرده که این سیستم تا حدی از نوع همان فناوری‌های شناسایی عابر پیاده‌ای است که در وسایل نقلیه‌ی دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته است، اگر چه این سیستم برای اتوبوس‌ها سازگار شده و همچنین توانایی فعال‌سازی خودرکار ترمزها نیز برای آن در نظر گرفته نشده است. (در این متن میتوانید لغات کلیدی و تخصصی در صنعت را بیادبید، برای راحتی شما ما در صفحه لغات انگلیسی در صنعت خودرو اغلب این لغات را جمع آوری کرده ایم) سیستم اخیر را همچنین می‌توان به عنوان روشی برای نشان دادن ساختار کم‌صدای وسایل نقلیه‌ی الکتریکی و به علاوه به صورت زمینه‌ای برای پرداختن به خطرات ذاتی برای عابرین پیاده دانست که در عبور و مرور در محیط‌های شلوغ شهری به وجود می‌آید.

 این سیستم برای نخستین بار به منظور آزمایش‌های میدانی در خیابان ۵۵ شهر گوتنبرگ، سوئد به کار گرفته خواهد شد. گفتنی است که مسیر فوق همان مسیری است که کمپانی سوئدی در سال گذشته نیز نخستین اتوبوس‌های تمام الکتریکی خود را از آن وارد رفت و آمدهای شهری کرده بود. سران ولوو در گفتگو با پایگاه New Atlas اعلام کرده‌اند که فناوری جدید تا سال ۲۰۱۷ بر روی تمامی اتوبوس‌های سیستم حمل و نقل شهری در اروپا نصب و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع: newatlas

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.