دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش زبان انگلیسی با اخبار کامپیوتر – ویندوز 10 ناامن است!!!

آموزش زبان انگلیسی با اخبار کامپیوتر 151. متن انگلیسی با ترجمه فارسی خبری در مورد باگ امنیتی ویندوز 10. متن انگلیسی خبر به همراه ترجمه فارسی را می توانید در ادامه مطالعه کنید.

Google just disclosed a major Windows bug — and Microsoft isn’t happy

win10

Today, Google’s Threat Analysis group disclosed a critical vulnerability in Windows in a public post on the company’s security blog. The bug itself is very specific — allowing attackers to escape from security sandboxes through a flaw in the win32k system — but it’s serious enough to be categorized as critical, and according to Google, it’s being actively exploited. As a result, Google went public just 10 days after reporting the bug to Microsoft, before a patch could be coded and deployed. The result is that, while Google has already deployed a fix to protect Chrome users, Windows itself is still vulnerable — and now, everybody knows it.

Google’s disclosure provides only a general description of the bug, giving users enough information to recognize a possible attack without making it too easy for criminals to replicate. Exploiting the bug also depends on a separate exploit in Adobe Flash, for which the company has also released a patch. Still, simply knowing that the bug exists will likely spur a lot of criminals to look for viable ways to exploit it against computers that have yet to update Flash.

First reached by VentureBeat, Microsoft harshly criticized the disclosure. “Today’s disclosure by Google puts customers at potential risk,” a Microsoft spokesperson said. “We recommend customers use Windows 10 and the Microsoft Edge browser for the best protection.”

گوگل باگ حیاتی ویندوز را فاش کرد –  مایکروسافت خوشحال نیست.

گروه تحلیلگران تهدیدهای امنیتی گوگل، در پستی عمومی در وبلاگ امنیت این شرکت، اقدام به فاش کردن حفره‌ای حیاتی در ویندوز  کرده‌اند. این باگ بسیار خاص است – و اجازه می دهد مهاجمان از طریق یک عیب در سیستم win32k از گودال های امنیتی عبور کنند. اما این حفره به قدری مهم بوده است که  به صورت بحران طبقه بندی شده است و بنابر اعلام گوگل این حفره در بکاگیری بسیار فعال بوده است. در نتیجه‌ی این خطر، گوگل تنها پس از گذشت ۱۰ روز از اعلام باگ موردنظر به مایکروسافت و قبل از آماده‌سازی پچ امنیتی، آن را به صورت علنی نیز اعلام کرده است. البته خود گوگل با رفع این باگ در مرورگر کروم توانسته کاربران آن را از این حفره در امان نگه دارد اما خود ویندوز در خطر است و حالا همه از این حفره با خبر هستند.

افشای گوگل فقط یک توصیف کلی از باگ ارائه می کند که به کابران اطلاعات کافی در مورد تشخیص دادن حملات ممکن  می دهد. بدون اینکه آن را بیش از حد برای مجرمان آسان کند. بهره برداری از این باگ بستگی دارد به بکارگیری مجزا آن درAdobe Flash برای شرکت هایی که پچ اعلام کردند، دارد. در  نیاز به عبور از حفره‌ی امنیتی در فلش نیز دارد که البته آپدیت جدید آن را برطرف کرده است اما در حال حاضر هکرها به دنبال راهی ماندگار برای استفاده  برضد کامپیوتر هایی که فلش آنها آپدیت نشده است هستند.

اولین یافته توسط سایت VentureBeat  مایکروسافت را بشدت از این افشا ناراحت کرده است.  یکی از سخنگویان مایکروسافت گفته است: “افشای امروز گوگل مشتریان را در معرض خطر بالقوه قرار می دهد.”” ما به کاربران خود توصیه می‌کنیم تا برای امنیت بیشتر از ویندوز ۱۰ و مرورگر اج استفاده کنند.”

منبع: theverge

تیم زبان رمزی وب‌سایت

یک نظر

  • الهام شایسته گفت:

    سلام ممنون از تلاشتون .
    اما یه نکته . کاش برای افزایش یادگیری کمی متن رو تحت الفظی تر میکردید تا فرد با معانی که از جمله میدونه بتونه رابطه برقرار کنه مثلا : در خط هشتم از پاراگراف اول DEPLOY A FIX رو چی ترجمه میکنید ؟ اگر اصطلاح هست که هیچ وگرنه درکنار هم چی باید معنی کرد . چون DEPLOY به معنی گسترش یافتن و باز شدن است و هیچ جور با fix معنی دار نمیشه . مگر اینکه اصطلاح باشه /

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *