پیشوند Re در زبان انگلیسی چه کاربردی دارد؟

دسته بندی ها : سوالات کاربردی, سوالات یادگیری گرامر 18 شهریور 1395 مرتضی جوان 227 بازدید

این محتوا قفل و محدود شده است لطفا اشتراک تهیه کنید |  تهیه اشتراک ماهانه

? با کلیک روی دکمه پلی فایل صوتی مرتبط را گوش کنید

کاربرد پیشوند Re در زبان انگلیسی بسیار متنوع است. این پیشوند در ابتدای افعال مختلف معانی متفاوتی دارد. در این مقاله به بررسی کاربرد Re و نکات کاربردی استفاده از Re در زبان انگلیسی می پردازیم.

Re-

پیشوند Re در زبان انگلیسی

پیشوند Re در زبان انگلیسی

پیشوند Re در زبان انگلیسی در بسیاری از افعال به صورت / rl- / ، یا / re- / تلفظ می شود . در این مورد ممکن است پیشوند مزبور معنای اصلی و اولیه ی خود را ، که ( دوباره ) یا ( باز ) است به کلی از دست داده باشد؛ مثلاً این پیشوند در افعال recall و repair به صورت / rl- / تلفظ می شود اما در هیچ یک از آن ها افاده ی معنای (دوباره ) یا ( باز) نمی کند.

 همین پیشوند در بعضی افعال آشکارا معنای ( دوباره ) را می رساند و خود نیز به صورت / ri:/ تلفظ می شود ؛ از جمله درافعال remarry و recreate.

چند فعل نیز در زبان انگلیسی هست که ویژگی های هر دو گروه را دارند یعنی پیشوند re- در آن ها هم می تواند معنای ( دوباره ) را برساند و به صورت  / ri :-/ تلفظ شود و هم ممکن است معنای ( دوباره ) را نداشته باشد و به صورت / rl-/ یا /re-/ تلفظ شود. در این قبیل موارد ، وجود یک خط تیره ی کوتاه (-) بین re- و فعلی که با آن می آید نشان دهنده ی آن است که پیشوند مزبور معنای ( دوباره ) را می رساند و به صورت /ri:-/ تلفظ می شود؛

  پس recount با تفلظ rɪˈkaʊnt به معنای ( قصه گفتن ) است حال انکه re-count با تلفظ rɪˈ:kaʊnt معنای (دوباره شمردن) را می رساند؛ یا recover با تلفظ rɪˈkəvər به معنای ( بهتر شدن ) است حال آنکه re-cover با تلفظ rɪ:ˈkəvər افاده ی معنای ( باز پوشاندن ) می کند.

آیا شما هم سوالی دارید؟

سوالات زبان انگلیسی خود را در بخش نظرات این مطلب مطرح کنید و تا آخر هفته جواب آن را دریافت کنید یا در بخش سوال کنید سایت زبان رمزی آن ها را جستجو کنید.

به این محتوا چه امتیازی می دهید؟ 1 نظر

3 1
پیشوند Re در زبان انگلیسی چه کاربردی دارد؟
مرتضی جوان

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

برای اطلاع از پاسخ نظرات خود، ایمیل خود را صحیح وارد نمایید.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :

  دانلود کتاب 504 واژه کاملا ضروری در پنج ساعت به شیوه wordclip

  [لینک دانلود بلافاصله به ایمیل شما ارسال خواهد شد.]
  ارسال
  تنها چند ثانیه تا دانلود این کتاب ارزشمند فاصله دارید.
  close-link
  0