دسته بندی ها
بزن بریم

صورت های مختلف name در زبان انگلیسی

در این پست به بررسی صورت های مختلف name در زبان انگلیسی می پردازیم. در زبان انگلیسی کلمه name به معنای نام است اما معمولا به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد. برای استفاده از این واژه در زبان انگلیسی معمولا پیشوندهای مختلفی جلوی آن قرار می گیرند که هر کدام معنی خاصی دارند. برای یادگیری نکات کاربردی گرامر زبان انگلیسی و تقویت مهارت مکالمه با ما همراه باشید.

Name

در کشورهایی که زبان رسمی آن ها زبان انگلیسی است، first name به معنی ( اسم کوچک یا نام ) است و آن اسمی است که پدر و مادر در هنگام تولد روی شخص می گذارند. در کشورهای مسیحی ، گاهی به جای first name از عبارت Christian name استفاده می شود.

صورت های مختلف name در زبان انگلیسی

صورت های مختلف name در زبان انگلیسی

در پرسش نامه ها و نوشته های رسمی زبان انگلیسی به جای first name از forename استفاده می کنند که باید ترجمه شود ( نام ).

 ( نام خانوادگی ) را به زبان انگلیسی surname ، family name یا last name می گویند.

کلمات Mr ،Mrs ،Miss و Ms اغلب با نام خانوادگی افراد به کار می روند و هیچ وقت جلوی اسم کوچک به تنهایی نمی آیند. مثلاً اگر نام کسی John Green  باشد می توان او را Mr Green یا Mr John Green نامید، ولی نمی توان فقط گفت : Mr John.

در زبان انگلیسی Middle names (نام های میانی) نام هایی هستند که پدر و مادر ، علاوه بر first name ، روی شخص می گذارند.

  Full name عبارت است از نام ، نام میانی و نام خانوادگی. بنابراین در John Fitzgerald Kennedy ، John نام ، Fizgerald نام میانی و Kennedy نام خانوادگی است.

آیا شما هم سوالی دارید؟

سوالات زبان انگلیسی خود را در بخش نظرات این مطلب مطرح کنید و تا آخر هفته جواب آن را دریافت کنید یا در بخش سوال کنید سایت زبان رمزی آن ها را جستجو کنید.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

‫3 نظر

 • سروش کارگر گفت:

  nickname هم به مطلبتون اضافه کنید . ممنون

 • nalo گفت:

  ممنون از توضیحات شما.. اصلادر مورد middle name توضیح ندادین ک در چه کشورهایی رایج هست و معمولا شامل چ لغاتی میشه؟؟

  • خواهش میکنم. نامی است که پیش از نام خانوادگی و پس از نام کوچک می آید. در بریتانیا و ایالات متحده آمریکا داشتن یک یا چند Middle name مرسوم است ولی به ندرت در محاوره استفاده می‌شود. بعضی از والدین نام کوچک یکی از افراد خانواده را به عنوان Middle name به فرزنداشون میدن (برای مثال نام پدربزرگ یا مادربزرگ). در آمریکا، افراد حرف نخست Middle name خود را با اسم کوچکشان ادغام می‌کنن. مثلاً Thomas Jim Fox را در نامه‌ها و اوراق رسمی Thomas J. Fox می‌نویسن.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *