خانه / یادگیری زبان با دیالوگ فیلم / آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم – Taxi Driver

آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم – Taxi Driver

آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم شماره ۲۸٫ امروز آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم راننده تاکسی به همراه جمله انگلیسی و ترجمه جمله انگلیسی به فارسی را خدمت شما تقدیم می کنم. راننده تاکسی (به انگلیسی: Taxi Driver) فیلم تریلر روانشناسانه نئو نوآر آمریکایی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و نویسندگی پل شریدر، و محصول سال ۱۹۷۶ است. فیلم‌برداری شده در شهر نیویورک کمی بعد از پایان جنگ ویتنام، و رابرت دنیرو، جودی فاستر، آلبرت بروکس، سیبل شفرد، هاروی کایتل، لئونارد هریس و پیتر بویل ستارگان این فیلم هستند. این فیلم به عنوان یکی از مهم‌ترین و جنجال‌برانگیزترین فیلم‌های تاریخ سینما و هم‌چنین توسط منتقدان، کارگردانان و مخاطبان به عنوان یکی از بهترین‌ترین فیلم‌های تمام ادوار شناخته می‌شود. اگرچه این فیلم نامزد ۴ جایزه اسکار (بهترین فیلم، بهترین هنرپیشه مرد برای رابرت دنیرو، بهترین هنرپیشه مکمل زن برای جودی فاستر و بهترین موسیقی فیلم) شد ولی نتوانست هیچ‌کدام را تصاحب کند. درعوض با درخشیدن در فستیوال فیلم کن که معتبرترین جشنواره سینمایی جهان محسوب می‌شد، توانست جایزهٔ نخل طلای این جشنواره را از آن خود کند. این موفقیت نام اسکورسیزی را بر سر زبان‌ها انداخت. با وجود نامزد شدن رابرت دنیرو به خاطر بازی در نقش تراویس بیکل ۲۶ ساله برای دریافت اسکار، پیتر فینچ به خاطر فیلم شبکه کار برجسته سیدنی لومت فقید این جایزه را دریافت کرد. به‌علاوه بازی جودی فاستر ۱۲ساله در نقش روسپی خردسال در این فیلم باعث شهرت او شد. اجرایی که برایش جایزهٔ بهترین بازیگر نوپای بفتا (آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) را نیز به ارمغان آورد. البته حضور کودکی خردسال (جودیِ ۱۲ ساله) در فیلمی با صحنه‌های خشن و غیراخلاقی حواشی و انتقاداتی را نیز برای فیلم بوجود آورد.

این مطلب را حتما ببینید:
آموزش زبان انگلیسی با فیلم رمانتیک کمدی - The Apartment

Taxi Driver

خلاصه داستان فیلم:

تراویس بیکل (رابرت دنیرو) شخصیت اصلی این فیلم جوان ۲۶ ساله است که از کم‌خوابی مزمن رنج می‌برد. او که برای فرار از بی‌خوابی شغل تاکسی‌رانی در شب را انتخاب می‌کند، هرچه بیشتر با جنایت‌ها در سطح شهر نیویورک آشنا می‌گردد. در این میانه تراویس با بتسی (سیبل شفرد) که یکی از داوطلبان حاضر در دفتر انتخاباتی سناتور چالز پالانتین، که نامزد انتخابات ریاست جمهوری است، آشنا می‌گردد. باوجود اینکه بتسی در ابتدا از روی کنجکاوی به شخصیت تراویس علاقه‌مند می‌شود، به علت عدم رفتار مناسب از سوی تراویس، او را رد می‌کند. رفتار نامناسب تراویس در دعوت کردنِ بتسی به دیدن یک فیلم پورن در سینما (که خود تراویس به طور مرتب می‌بیند) به اوج می‌رسد. پس از ناامید شدن از بتسی، روند فروپاشی روانی که در تراویس آغاز شده بود، سرعت می‌گیرد. بدین ترتیب تراویس بنا را بر این می‌گیرد که با خشونت جلوی فساد را بگیرد و جامعه‌ای را که برای دفاع از آن در جنگ ویتنام شرکت کرده است را، دوباره نجات دهد. در همین راستا، او تمرینات بدنی را آغاز می‌کند و تعدادی اسلحه از یک دلال اسلحه‌های غیرمجاز می‌خرد. یکی از معروف‌ترین صحنه‌های فیلم موقعی رخ می‌دهد که تراویس در مقابل آیینه به تمرین با اسلحه‌های خود مشغول است و به طرز تهدیدآمیزی به خود در آینه می‌گوید «داری با من حرف می‌زنی؟ تو داری با من حرف می‌زنی؟! … حالا ما با هم حرف می‌زنیم!» و اسلحه مخفی خویش را از توی آستین بیرون می‌کشد.

دیالوگ های انتخاب شده:

جمله انگلیسی ۱:

I’m one of your biggest supporters.

این مطلب را حتما ببینید:
آموزش زبان انگلیسی با فیلم وسترن - The Good, the Bad, and the Ugly

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۱:

من يکي از طرفداراي بزرگتونم.

download

 

جمله انگلیسی ۲:

In fact, I was gonna put one of your stickers in my taxi.

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۲:

در واقع، من مي‌خواستم يکي از اون تبليغاتتون رو بچسبونم به تاکسي.

download

 

جمله انگلیسی ۳:

and I know you would be proud if you could see her

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۳:

و ميدونم اگه اونو ببينيد بهم افتخار مي‌کنيد.

download

 

جمله انگلیسی ۴:

Because I think you are the most beautiful woman I’ve ever seen.

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۴:

چون فکر مي‌کنم تو خوشگل‌ترين زني هستي که تا حالا توي عمرم ديدم.

download

 

جمله انگلیسی ۵:

Can I call you again tomorrow or the next day?

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۵:

میتونم فردا باهات تماس بگيرم يا يه روز ديگه؟

download

 

جمله انگلیسی ۶:

Can you understand why I came here?

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۶:

نميخواي بفهمي چرا من اينجام؟

download

 

جمله انگلیسی ۷:

Did I tell you to do that with the meter?

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۷:

من بهت گفتم که اون تاکسي متر رو بزني؟

download

 

جمله انگلیسی ۸:

Didn’t you ever try looking at your own eyeballs in the mirror?

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۸:

هيچوقت سعي کردي که خودت رو توي آينه ببيني؟

download

 

جمله انگلیسی ۹:

Do you like the place you work in?

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۹:

جایی که توش کاری میکنی رو دوست داری؟

این مطلب را حتما ببینید:
یادگیری زبان انگلیسی با فیلم برتر - The Graduate

download

 

جمله انگلیسی ۱۰:

Got a present for you.

ترجمه جمله انگلیسی به فارسی ۱۰:

يه کادو برات گرفتم.

download

 

 

شما دوست دارید با صدای کدام هنرپیشه زبان انگلیسی را یاد بگیرید؟ اگر دوست دارید با دیالوگ فیلم خاصی زبان انگلیسی را یاد بگیرید، یا به فیلم های هنرپیشه خاصی علاقه دارید لطفا در بخش نظرات این مطلب نام آن ها را به ما بگویید. در اسرع وقت آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم مورد نظر شما را منتشر خواهیم کرد.

همچنین ببینید

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم نوستالژیک – ملوان زبل

 یادگیری زبان انگلیسی با فیلم نوستالژیک شماره ۶۵٫ امروز یادگیری زبان انگلیسی با  فیلم  نوستالژیک ملوان زبل به همراه متن انگلیسی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *