دسته بندی ها
بزن بریم

شیوه های جدید تدریس زبان انگلیسی

تدریس زبان انگلیسی

 آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان میتونه خیلی جذاب باشه. به عنوان یک مدرس زبان انگلیسی، احتمالا به دنبال راه های جدید و جذاب برای تدریس زبان انگلیسی هستید. در این مقاله چند شیوه بسیار جالب و جدید به شما معرفی می کنیم تا در صورت استفاده از آن ها شاگردان خود را بیشتر برای یادگیری زبان انگلیسی ترقیب کنید و به آن ها کمک کنید تا پیشرفت چشم گیری در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشند.

 

در اینجا به شما 8 روش را پیشنهاد می کنیم که به سادگی چهار مهارت اصلی خواندن Reading، نوشتن Writing، شنیدن Listening و صحبت کردن Speaking را تقویت می کند. این روش ها به راحتی در هر شرایطی قابل استفاده است و انرژی فراوانی به دانش آموزان شما برای فراگیری زبان انگلیسی می دهد.

تدریس زبان انگلیسی

تدریس زبان انگلیسی

1. تدریس زبان انگلیسی با تبلت  

آیا دانش آموزان شما تبلیت یا تلفن همراه هوشمند خود را در کلاس درس به همراه می آورند؟ برای این کار آن ها را سرزنش نکنید – از آن به نفع خودتان استفاده کنید! دانش آموزان شما می توانند با استفاده از این تجهیزات در کلاس یا خانه صدای خود را ضبط کنند تا پس از آن به دوره آن بپردازند. علاوه بر این، زمانی که دانش آموزان شما صدای خود را بشنوند، این کار به آن ها کمک می کند تا نقاط ضعف خود را شناسایی کنند و آن ها را پوشش داده و پیشرفت کنند.

همچنین استفاده از یک تبلت به معنی توانایی استفاده از منابع بیشتر است مثل کتاب های صوتی، فیلم ها و سریال هایی به زبان انگلیسی، که می توانند از اینترنت دانلود کنند و برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنند. استفاده از این شیوه در کنار شیوه اصیل تمرین در خانه می تواند بسیار موفقیت آمیز باشد زیرا دانش آموزان می توانند شیوه یادگیری را با شیوه زندگی خود مطابقت دهند. با استفاده از این شیوه، آن ها در کنار ساعات زیادی که به کار کردن با موبایل و تبلت خود اختصاص می دهند، به دنبال منابعی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز می گردنند و این کار بسیار موثر خواهد بود.

2. تدریس زبان انگلیسی از طریق کلوپ 

چرا هر هفته یک زمان خاص را برای تشکلیل یک کلوپ برای صحبت کردن به زبان انگلیسی اختصاص ندهید؟ این کار می تواند هر زمانی که برای دانش آموزان شما مناسب است، اتفاق بیوفتد. نکته مهم آن این است باید کنترل کلیت آن را به دانش آموزان بدهید تا اجازه داشته باشند موضوع را آن ها انتخاب کنند. می توانید از تصاویر، موزیک، فیلم یا هرچیز دیگری که در دست دارید برای شروع کار استفاده کنید. به دانش آموزان خود اجازه بدهید که به این زبان جدید صحبت کنند.

3. تدریس زبان انگلیسی با شبکه های اجتماعی     

در هر ثانیه بیشتر از 6000 توئیت در شبکه Twitter منتشر می شود و فیس بوک Facebook بیش از یک میلیارد کاربر دارد و تعداد بی شماری از آن ها در ساعات مختلف روز آنلاین هستند. و دیگر شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، لینکدین و تلگرام تعداد زیادی کاربرد آنلاین دارد. این رسانه های اجتماعی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، پس از آن ها برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید.

از رسانه های اجتماعی برای آوردن واقعیت های جهان به کلاس خود استفاده کنید. درست کردن یک گروه برای دانش آموزانتان می تواند فرصت مناسبی برای ارتباط مستقیم با آن ها به وجود آورد. همچنین می توانید آن ها را ترغیب کنید تا به دنبال اصطلاحات انگلیسی در پست های افراد انگلیسی زبان بگردند و آن را به دوستان خود نیز بیاموزند.

4. تدریس زبان انگلیسی با خلاقیت 

سال های زیادی از تاکتیک های بازی گونه برای آموزش زبان انگلیسی استفاده شده است، اما هم اکنون چطور می توان آن را یک قدم بهبود بخشید؟ این پیشنهاد برای آموزگارهای باهوش تر می باشد زیرا کمی سخت است اما به خوبی دانش آموزان شما را به مشارکت و یادگیری بهتر زبان انگلیسی تشویق می کند.

معلم مشهور Jason Levine که به نام Fluency MC مشهور شده است و در شهر نیویورک آمریکا فعالیت خود را انجام می دهد از آهنگ های سبک رپ برای آموزش زبان انگلیسی استفاده می کند. در این شیوه او برای یادگیری کلمات و لغات اشعاری با ریتم به دانش آموزان می آموزد که آن ها ساده تر این کلمات را به خاطر بسپارند. این آموزش به صورت نسخه PDF نیز در دسترس می باشد. با این شیوه آموزش، او نتایج خوبی به دست آورده است و توانسته تمام 4 توانایی اصلی را پوشش دهد. چرا شما از یک روش مشابه برای آموزش استفاده نمی کنید؟ حتی اگر شما توانایی نوشتن متن هایی مثل Fluency MC را ندارید، می توانید از آموزش خود او برای یادگیری این روش استفاده کنید و آن را به دانش آموزان خود بیاموزید.

5. تدریس زبان انگلیسی آنلاین 

می توانید از دانشجوهای خود بخواهید که از وبسایت ها و نرم افزارهای زندگی مجازی استفاده کنند. در این گونه برنامه ها شما یک آوتار Avatar از خود می سازید و در یک شهر مجازی زندگی می کنید  و با سایر افراد که آن ها نیز از آواتارها استفاده می کنند ارتباط برقرار کنید، به این ترتیب دانش آموز شما مجبور خواهد شد برای بهتر بازی کردن زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشد و به دنبال یادگیری عبارات، لغات و اصطلاحات جدید برود. بیشتر این برقراری ارتباط به صورت نوشتن است اما امکان صحبت کردن و ضبط صدا نیز برای برقراری ارتباط وجود دارد.

6. تدریس زبان انگلیسی از طریق شناختن یک فرد مشهور 

تاکتیک استفاده از زندگی نامه بسیار کاربردی و سودمند خواهد بود زیرا دانش آموز شما تلاش می کند تا از جملات مختلف برای توصیف در مورد شرایط زندگی یک فرد مشهور استفاده کند. از آن ها بپرسید که به کدام یک از شخصیت های مشهور مثل ورزشکارها، خواننده ها، بازیگران و شخصیت های تاریخی احترام می گذارند، سپس از آن ها بخواهید تا یک متن کوتاه درباره آن شخص بنویسند و آن ها را ملزم کنید از زمان های مختلف افعال برای توصیفات خود استفاده کنند.

7. تدریس زبان انگلیسی با استفاده از اپلیکیشن هایی مثل Dubsmash 

از دانش آموزان خود بخواهید که با آهنگ های معروف انگلیسی، Dubsmash بسازند. با این کار آن ها علاوه بر یادگیری اشعار آن آهنگ، می توانند حالت های لب و دهن را برای ادای کلمات انگلیسی تمرین کنند. این کار دانش آموزان را به وجد می آورد و ممکن است آن ها تمایل داشته باشند که ویویوی خود را به اشتراک بگذارند.

8. تدریس زبان انگلیسی با استفاده از شیوه های تردستی 

تردستی ها یکی از کارهای مورد علاقه همه افراد است. دانش آموزان شما می توانند به دو شیوه با استفاده از این تردستی ها زبان انگلیسی یاد بگیرند. اول اینکه بخشی از درس خود را به توضیح دادن یک حقه تردستی اختصاص دهید و این حقه را به آن ها یاد بدهید، سپس از آن ها بخواهید تا شیوه انجام این تردستی را برای شما مکتوب کنند. دوم اینکه می توانید از دانش آموزان خود بخواهید تا یک تردستی را در کلاس آموزش بدهند و روش انجام کار را به صورت انگلیسی در کلاس به سایر دوستان خود ارائه کنند.

 

آيا شما هم سوالی داريد؟

سوالات زبان انگليسی خود را در بخش نظرات اين مطلب مطرح کنيد و تا آخر هفته جواب آن را دريافت کنيد.

 

لطفا با کلیک روی زیر ما را در گوگل محبوب کنید.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *