دسته بندی ها
بزن بریم

آزمون tolimo چگونه برگزار می شود؟

[restrict subscription=1]

[/restrict]

? با کلیک روی دکمه پلی فایل صوتی آزمون tolimo را گوش کنید.

آزمون tolimo – آزمون‌ زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo: E-A 2009-10) توسط سازمان سنجش آموزش كشور و به منظور ايجاد زمينه و توسعه زبان‌آموزي در كشور و فراهم آوردن امكانات سنجش توانائي دانش زباني دانش‌آموزان، دانشجويان و دانش‌آموختگان، برگزار مي‌ شود.

آزمون tolimo

آزمون tolimo

ثبت‌نام براي شركت در این آزمون فقط به صورت اينترنتي انجام می شود و كليه داوطلبان علاقه‌مند در كليه سطوح مختلف آموزشي می توانند در این آزمون ثبت نام و شرکت کنند. متقاضيان آزمون tolimo بايد با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org اطلاعيه اين سازمان درباره شرايط ، ضوابط و نحوه ثبت‌نام اينترنتي در آزمون‌هاي زبان انگليسي پيشرفته Tolimo: E-A را مطالعه و  نسبت به ثبت‌نام در هريك از دوره‌هاي مذكور اقدام نمايند. داوطلبان متقاضي ثبت نام بايد هزينه ثبت نام  را از طريق اينترنت  پرداخت كنند. لذا داوطلبان متقاضي ثبت نام تا 72 ساعت پس از رزرو آزمون دوره ‌هاي مورد نظر فرصت دارند كه هزينه ثبت نام را بپردازند. بديهي است درصورت عدم اقدام به موقع پس از اين فرصت آزمون رزرو شده به صورت خودكار حذف مي شود و داوطلب متقاضي هيچگونه حقي در خصوص اين آزمون نخواهد داشت.

آزمون زبان tolimo بسیار شبیه امتحان تافل است و هر 2 ماه یکبار به طور معمول در دانشگاه های سراسری معتبر کشور برگزار می شود.

بخش Listening این آزمون 30 سوال دارد. آزمون زبان tolimo همچنین شامل بخش های گرامر و دیکته ی لغات و درک مطلب می باشد که شامل 4 تله متن و هر متن حاوی 10 سوال می باشد.

آیا شما هم درباره زبان انگلیسی سوالی دارید؟

سوالات خود را در بخش نظرات این مطلب مطرح کنید و تا آخر هفته جواب آن را دریافت کنید یا در بخش سوال کنید سایت زبان رمزی آن ها را جستجو کنید.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

یک نظر

  • فهیمه گفت:

    با عرض سلام و خسته نباشید
    می خواستم بدونم این آزمون کجا ها اعتبار دارد؟

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *