دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش انگلیسی با آهنگ (قسمت اول)

کلید آموزش زبان انگلیسی چیست؟ بهترین راه آن کدام است؟ فقط عزم و اراده یا انتخاب روش هم مهم است؟ همه ی مردم ، با هوش ِ یادگیری زبان انگلیسی به دنیا آمده اند؟ همه ی ما این سوالات را تا به حال شاید هزار بار از خود پرسیده ایم ؛ من فکر میکنم کلید آموزش و یادگیری زبان انگلیسی یا بطور عام هر زبان دیگر تبدیل یادگیری به سرگرمی و عادت از طریق انتخاب درست ترین وسیله و روش است و مسلما در عصر حاضر یکی از بهترین وسیله های موجود گوشی های هوشمند هستند که از پس کارهای زیادی برای یادگیری زبان برمی آیند. (به تدریج به همه ی راه ها اشاره خواهم کرد) اما در این پست قرار است چند راه را برای آموزش زبان انگلیسی از آهنگها بررسی کنیم ؛ کاری که عادت روزمره خیلی از ماست و فقط کافی ست برای رسیدن به موفقیت در یادگیری چند چاشنی از جنس ترفند به آن اضافه کنیم :

میپرسید چرا از طریق موسیقی یاد بگیریم؟

پاسخ میدهم :

جواب میدهد : از شواهد و آزمایشات علمی ثابت شده است که تاثیر موسیقی بر یادگیری زبان دوم، اساسی ست مخصوصا دریاد گیری لغات و دیکته (!!).
زبان روزمره و زبان محاوره : آهنگها و ترانه ها معمولا پر از کلمات ، عبارات و اصطلاحات عامیانه است و مسلما چون مخاطبین اصلی آنها انگلیسی زبانان بومی هستند همه واژه ها به روز و محاوره ای خواهند بود و اگر آهنگ مناسبی را انتخاب کنید اکثر کلمات آن در مکالماتتان مورد استفاده خواهد بود.
آشنایی با لهجه های انگلیسی : گوش کردن به آهنگ به شما این امکان را میدهد که به خوبی روی تلفظ لغات و فهمیدن ریتم لهجه ها تمرکز کنید.
انگلیسی در ذهنتان ماندگار میشود : خیلی از عبارات و جمله ها در آهنگها تکرار میشوند و همین به آسانی ، باعث ماندگاری آنها در ذهن خواهد شد (مطمئنم که همه شما این موضوع را میدانید). آهنگها و ترانه هایشان معمولا در ذهن تکرار و زمزمه میشوند همه اینها دست به دست هم خواهند داد که عبارات و واژگان شعر هیچ وقت از یاد نروند.
موسیقی یک عادت است : یکی از دلایلی را که همه برای مرور نکردن یا اختصاص ندادن زمانی برای یادگیری زبان میشمارند “نداشتن زمان” است اما برای شنیدن موسیقی نیازی به زمان خاصی نیست در هرجایی و در هرزمانی میشود آهنگ گوش کرد : در مترو ، در آشپزخانه ، حتی زیر دوش آب! و با انتخاب یک موزیک که آنرا دوست داشته باشید همه ی کارها انجام شدنی خواهد بود.
موسیقی ، فرهنگ آموزش میدهد : موسیقی فرهنگ درونی هر جامعه ای را بیان میکند ،هرجامعه ای چگونه فکر و احساس میکند. شنیدن آهنگ های پرفروش و معروف موضوع خوبی برای صحبت کردن با یک دوست انگلیسی زبان خواهد بود.
در پست بعدی روشهایی را برای آموزش زبان انگلیسی از ترانه ها و آهنگ ها باهم بررسی خواهیم کرد.

تافردا

سبز باشید…

ته نوشت : اگر از خواندن این مطلب یک نکته مفید یاد گرفتید ؛ لطفا با استفاده از گوگل+ [+g] ما در گوگل محبوب کنید.

راستی اگر حوصله چک کردن هرروز وب سایتها را ندارید در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *