دسته بندی ها
بزن بریم

آموزش زبان انگلیسی با اخبار – بتن های انعطاف پذیر

آموزش زبان انگلیسی با اخبار شماره 102. متن انگلیسی با ترجمه فارسی خبری در مورد نسل جدید بتن ها که به جای شکستن خم می شوند. متن انگلیسی خبر به همراه ترجمه فارسی را می توانید در ادامه مطالعه کنید.

Next-gen concrete bends instead of cracking

Concrete may generally be a good choice for sidewalks, but it is a brittle material – this means that it needs to be poured thick, in order to keep those sidewalks from cracking under pressure. Scientists from Singapore’s Nanyang Technological University, however, are developing an alternative. They’ve created bendable concrete that they say could be easily applied in the form of relatively thin, light paving slabs.

Ordinarily, concrete is made from a mix of cement, gravel, sand and water. The new material, known as ConFlexPave, additionally contains polymer microfibers. These are thinner than the width of a human hair, and serve to distribute loads evenly across the entire slab, instead of keeping them focused in one location.

As a result, the ConFlexPave is reportedly “tough as metal and at least twice as strong as conventional concrete under bending.” As an added benefit, the microfibers are also claimed to enhance the material’s skid resistance.

concret - آموزش زبان انگلیسی با اخبار بتن های انعطاف پذیر

The researchers envision the slabs being manufactured ahead of time in a factory, and then simply being brought to construction sites and laid down as needed. This would not only be less labor-intensive than pouring traditional concrete, they say, but it would also take only about half the amount of time. When damage did eventually occur, individual slabs could just be pulled out and replaced.

ConFlexPave has so far been tested in the lab. There are now plans to install full-size slabs in locations around the university campus, to see how they stand up to pedestrian and vehicular traffic over the next three years.

نسل جدید بتن ها به جای ترک برداشتن خمیده می شوند.

بتن‌ها اصولا یک انتخاب عالی برای استفاده در پیاده‌روها هستند اما باید در نظر گرفت که بتن در حقیقت یک ماده ترد بوده و نیاز است که از یک لایه ضخیم بتن برای پیاده‌روها استفاده کرد تا با مشکلاتی مانند ترک برداشتن یا خورد شدن آنها زیر فشار رو به رو نشویم. به تازگی دانشمندان دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور توانسته‌اند جانشینی برای بتن‌های معمولی بسازند. نسل جدید بتن ساخته شده توسط این دانشگاه نه تنها قابلیت انعطاف پذیری دارد بلکه گفته شده که می‌توان در لایه‌های نازک‌تری نیز از آن استفاده کرد که درنتیجه به سبک‌تر شدن سنگ فرش‌ها نیز کمک می‌کند.

معمولا برای ساخت بتن از ترکیب سیمان، ماسه، شن و آب استفاده می‌شود. ماده جدیدی که به بتن اضافه شده است با نام کانفلکس پِیو شناخته می‌شود و حاوی میکروفیبرهای پلیمری است. این فیبرها ضخامتی کمتر از قطر یک تار موی انسان دارند و کمک می‌کنند تا سنگینی بار به صورت مساوی بر روی تمام نقاط سنگ فرش تقسیم شود در حالی که در بتن های سنتی تمام وزن یک جسم بر روی یک نقطه متمرکز می‌ شود.

درنتیجه می‌توان گفت که کانفلکس پِیو دارای استقامت فوق العاده بالایی بوده و در برابر فشار می‌تواند حداقل تا دو برابر نسبت به بتن‌های معمولی مقاومت کند. در کنار این گفته‌ها، مواد میکرو فیبر استفاده شده در این بتن جدید می‌توانند لغزندگی سطح بتن را بهبود  دهند.

محققان گفته‌اند که می‌شود این سنگ فرش‌های بتنی را در کارخانه ساخت و سپس به محل ساخت و ساز آورده و به میزان لازم از آنها استفاده کرد. انجام این کار نه تنها نسبت به روش سنتی از زحمت کمتری برخوردار است بلکه باعث کاهش زمان مورد نیاز به نصف می شود. همچنین در زمانی که به سنگ فرشی آسیبی وارد شد تنها کافی است که آن سنگ فرش را خارج کرده و با یک سنگ فرش بتنی جدید جایگزین کرد.

کانفلکس پِیو در حال حاضر تست خود را با موفقیت در آزمایشگاه گذرانده و قدم بعدی محققان این است که یک منطقه را در کنار دانشگاه نانیانگ انتخاب کرده و از سنگ فرش‌های ساخته شده با این بتن جدید استفاده کنند. هدف اصلی این است که مقاومت این بتن در برابر عبور اتومبیل‌ها و عابران پیاده در سه سال آینده سنجیده شده و مشاهده شود که آیا می‌تواند به نتایج قابل قبولی دست یابد یا خیر.

منبع: newatlas

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *