دسته بندی ها
بزن بریم

برنده شدن به انگلیسی چی میشه؟

[restrict subscription=1]

[/restrict]

? با کلیک روی دکمه پلی فایل صوتی برنده شدن به انگلیسی را گوش کنید.

برنده شدن به انگلیسی – بیان اکتساب یا به دست آوردن چیزی در زبان انگلیسی با واژه های مختلفی صورت می گیرد. هر یک از این واژه ها با توجه به موقعیت و نوع چیزی که به دست آمده است مورد استفاده قرار می گیرند. برای یادگرفتن نکات کاربردی گرامر زبان انگلیسی برای بیان به دست آوردن چیزی این پست را تا انتها بخوانید.

Gain

از فعل gain در زبان انگلیسی هنگام سخن گفتن از وضعیتی استفاده می کنند که در آن کسی چیز ضروری یا مفیدی را به دست آورده باشد، خواه آن کس استحقاق دریافت چنان چیزی را داشته باشد خواه نداشته باشد. اگرچه این فعل را می توان در سخن گفتن از کسب چیزهای ملموس مانند اضافه وزن ، نیروی بدنی ، بورس تحصیلی ، دارایی و نظایر این ها به کاربرد، اما اغلب در گفتگو از به دست آوردن چیزهای غیر قابل لمس مانند تجربه ، دانش ، آموزش و خشنودی است که از gain ، و همچنین از get که کمتر رسمی است ، استفاده می کنند. از فعل gain ( و یا فعل get) به خصوص هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی از چیزهای غیر قابل لمسی استفاده می کنند که شخص آن ها را از افراد دیگر دریافت می کند مانند حمایت ، قدردانی ، محبوبیت و احترام.

 فعل win در زبان انگلیسی بیانگر به دست آوردن اشیای ملموسی چون تلویزیون ، پول و مانند آن است که شخص در قرعه کشی یا نظایر آن به دست می آورد:

Carla won $1,000 in Las vegas!

کارلا در لاس وِگاس هزار دلار بُرد!

برنده شدن به انگلیسی

برنده شدن به انگلیسی

وقتی فعل win  را در مورد چیزهای غیر ملموس مانند حمایت ، قدردانی ، محبوبیت ، محبت و احترام به کار می بریم ، منظور این است که این چیزها را با سعی و تلاش خود یا با استفاده از توانایی های خود و معمولاً از جانب شخص دیگری حاصل کرده ایم:

People dislike him at first, but his reliability soon won their approval.

اوایل مردم دوستش نداشتند اما به خاطر قابل اعتماد بودنش خیلی زود رضایت آن ها را جلب کرد.

 فعل win را می توان در مورد پیدا کردن دوستان جدید نیز در زبان انگلیسی به کار برد. فعل win وقتی در سخن گفتن از بورس تحصیلی یا قبولی در دانشگاه و مانند این ها به کار می رود ، بیانگر آن است که شخص برای به دست آوردن آن چیز تلاش کرده است و احتمالاً دیگران هم تلاش کرده اندولی مثل او موفق نشده اند. ( فعل gain را از این نظر با فعل win مقایسه کنید) :

She won a prize.

برنده ی جایزه ای شد.

 جمله ی بالا یا به این معناست که ( او به طور شانسی مثلاً در یک مسابقه برنده ی جایزه ای شده است ) ؛ یا به این معنا که ( او در نتیجه ی تلاش های خود برنده ی جایزه ای شده است ).

 فعل earn  ( و همچنین فعل get که کمتر رسمی است) هنگام سخن گفتن از وجوهی که شخص در قبال کار دریافت می کند، در زبان انگلیسی به کار می رود:

He earns / gets 400 a week.

هفته ای چهارصد پوند درآمد دارد / می گیرد.

در جمله ی بالا به کار بردن فعل gain به جای earn / get درست نیست. فعل earn برای چیزهایی که شخص یا مؤسسه ای استحقاق کسب آن ها را دارد نیز به کار می رود؛ مانند حمایت /، قدردانی ، محبوبیت یا احترام :

The newspaper quickly gained a reputation for fair , impartial reporting.

آن روزنامه به خاطر گزارش منصفانه و بی طرفانه خیلی سریع شهرت کسب کرد.

Take a break , now you’ve earned it!

حق ات است ، یک کمی استراحت کن.

 فعل make در زبان انگلیسی بر به دست آوردن پول ، به خصوص از طریق تجارت، حرفه ، پیشه یا به طور کلی از راهی غیر از کار کردن دلالت دارد:

He made a profit of $50,000 on Wall Street last month.

ماه گذشته در بازار ارز وال استریت پنجاه هزار دلار سود بُرد.

 

آیا شما هم سوالی دارید؟

سوالات زبان انگلیسی خود را در بخش نظرات این مطلب مطرح کنید و تا آخر هفته جواب آن را دریافت کنید یا در بخش سوال کنید سایت زبان رمزی آن ها را جستجو کنید.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

یک نظر

  • هما گفت:

    با سلام و خسته نباشید بابت زحماتتون اگر امکان داره در مورد فعل get و موارد کاربرد ان و معانی که داره توضیح بدید ممنون میشم
    یا اگر اصطلاحاتی با get هست.
    متشکر

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *