دسته بندی ها
بزن بریم

جنسیت در زبان انگلیسی

[restrict subscription=1]

[/restrict]

? با کلیک روی دکمه پلی فایل صوتی جنسیت در زبان انگلیسی را گوش کنید.

جنسیت در زبان انگلیسی – جنسیت در زبان انگلیسی با واژه های مختلفی بیان می‌شود. از جمله این واژه ها در زبان انگلیسی می توان man و woman یا male و female را نام برد. اما اگر بخواهیم در مورد گروهی از افراد در زبان انگلیسی صحبت کنیم آیا باید از جنسیت آن ها سخن به میان بیاوریم؟ برای یافتن پاسخ این سوال و یادگیری نکات کاربردی گرامر زبان انگلیسی در این رابطه با ما همراه باشید.

Gender issues

جنسیت در زبان انگلیسی

جنسیت در زبان انگلیسی

1. امروزه در زبان انگلیسی این حساسیت ایجاد شده است که وقتی از ( انسان ) یا گروهی از مردم به طور عام صحبت می شود ، ساخت جمله باید به گونه ای باشد که زنان و مردان هر دو را شامل شود. مثلاً man و mankind از قدیم به معنی ( نوع انسان ) یا ( همه ی مردان و زنان) به کار رفته است:

This book is about the evolution of man.

این کتاب در مورد تکامل انسان است.

ولی امروزه ترجیح می دهند به جای man در معنی انسان از واژه های humanity ، the human race  human beings یا people که زن و مرد هر دو را در بر می گیرد استفاده کنند:

30% of humanity lives in conditions of terrible poverty.

سی درصد از انسان ها در فقر شدید زندگی می کنند.

2. در بسیاری از کلمات زبان انگلیسی –man جزء دوم کلمه را تشکیل می دهد، مانند : policeman، chairman ، spokesman و بسیاری دیگر. ولی امروزه ترجیح می دهند به جای –man از واژه های خنثی استفاده کنند که شامل زنان مردان هر دو می شود ، مثلاً به جای واژه های بالا می گویند: police officer ، chairperson یا chair و spokesperson.

3. در زبان انگلیسی وقتی از جنسیت شخص مطلع نباشند یا نخواهند آن را مشخص کنند، معمولاً از ضمیر he و دیگر ضمایر مذکر استفاده می کنند:

If a student is ill,he must send his medical certificate to the college Office.

اگر دانشجویی بیمار شود ، باید گواهی پزشکی خود را به دفتر دانشکده بفرستد.

ولی امروزه ترجیح می دهند در چنین مواردی از یکی از صورت های he / she ، he or she یا (s(he استفاده کنند:

If a student is ill he or she must send hes or her medical certificate to the college Office.

 

آیا شما هم سوالی دارید؟

سوالات زبان انگلیسی خود را در بخش نظرات این مطلب مطرح کنید و تا آخر هفته جواب آن را دریافت کنید یا در بخش سوال کنید سایت زبان رمزی آن ها را جستجو کنید.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *