دسته بندی ها
بزن بریم

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم اکشن – matrix

 یادگیری زبان انگلیسی با فیلم اکشن شماره 61. امروز یادگیری زبان انگلیسی با  فیلم اکشن ماتریکس به همراه متن انگلیسی با ترجمه فارسی را خدمت شما تقدیم می کنم. ماتریکس (به انگلیسی: The Matrix) فیلمی اکشن علمی-تخیلی آمریکایی استرالیایی، به نویسندگی و کارگردانی واچوفسکی‌ها است که در سال ۱۹۹۹ اکران شد. در این فیلم بازیگرانی همچون کیانو ریوز، لارنس فیشبورن، کری آن موس، هوگو ویوینگ، جو پانتولیانو و گلوریا فاستر ایفای نقش می‌کنند. ماتریکس آمیزه‌ای از اکشن، هنرهای رزمی و یک فیلم‌نامه چندلایه است و یک جامعه پادآرمان‌شهر در آینده را به تصویر می‌کشد، که در آن درک واقعیت توسط انسان‌ها در دنیایی ساختگی به نام «ماتریکس» رخ می‌دهد، که به دست ماشین آلات هوشمند برای غلبه بر جمعیت انسان‌ها، شبیه‌سازی شده بود. این در حالی بود که حرارت و فعالیت‌های الکتریکی بدن انسان‌ها به عنوان منبع انرژی برای ماشین آلات محسوب می‌شد. در این بین یک برنامه‌نویس کامپیوتر به نام نئو، از این حقیقت آگاه شده و همراه با افراد دیگری که از این دنیای رویایی خود را رها کردند به شورشی علیه ماشین‌ها بر می‌خیزند. فیلم ماتریکس به داشتن محتوای سنگین و ساختار پیچیده فلسفی شهرت دارد. این فیلم همچنین نمونه‌ای از سبک سایبرپانک و علمی تخیلی به شمار رفته و شامل منابع متعددی از ایده‌ها و تفکرات فلسفی و مذهبی می‌باشد.

این فیلم نخستین قسمت از سه‌گانه ماتریکس به شمار می‌رود، که برنده ۴ جایزه اسکار در بخش‌های فنی بوده است. ماتریکس در ۳۱ مارس ۱۹۹۹ در آمریکا اکران شد و به طور کلی نظرات مثبتی از منتقدین فیلم دریافت نمود و توانست به فروشی جهانی معادل ۴۶۳ میلیون دلار دست یابد.

این فیلم به عنوان یکی از برترین فیلم‌های تاریخ سینما شناخته می‌شود و در فهرست ۲۵۰ فیلم برتر بانک اینترنتی اطلاعات فیلم‌ها، که در حال حاضر معتبرترین فهرست شامل عناوین فیلم است، جزو ۲۰ فیلم برتر قرار دارد.

matrix1

خلاصه داستان:

در آینده نزدیک، آزادی طلبان به کمک تجهیزات محرمانه خود با نئو که خود یک هکر کامپیوتری است ارتباط برقرار می‌کنند و به او شرح می‌دهند که حقیقتی که او تصور می‌کند یک شبیه‌سازی پیچیده کامپیوتری است به نام «ماتریکس» که توسط نوعی هوش مصنوعی بدخواه طراحی شده‌است. ماتریکس حقیقت را از بشریت مخفی می‌سازد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا یک زندگی متقاعدکننده و شبیه‌سازی شده در سال ۱۹۹۹ را داشته باشند. در حالی که ماشین‌ها در حال رشد کردن هستند و مردم را درو می‌کنند تا از آن‌ها به‌عنوان یک منبع انرژی دائمی استفاده کنند. مورفیس، رهبر این آزادی طلبان باور دارد که نیو «شخص برگزیده» است که انسان‌ها را به سوی آزادی هدایت کرده و ماشین‌ها را برخواهد انداخت. به اضافه نیو٬ ترینیتی و مورفیس در مقابل بنده سازی انسان‌ها توسط ماشین‌ها می‌جنگند، درحالی که نیو کم‌کم شروع به پذیرفتن نقش خود را به‌عنوان «شخص یگانه» می‌کند. در مقابل ماموران سیستم،مانع از خروج از ماتریکس می شوند.مامور اسمیت که سرپرست ماموران دیگر است ، خود از ماتریکس خسته شده و سعی در آزادی دارد.وی با نئو درگیر شده و نئو او را شکست میدهد. ولی ماموران سیستم (بر خلاف انسان ها) قابلیت جابجایی سریع را دارند و حتی در صورت مرگ، باز متولد می شوند. در طول فیلم ، ببینده متوجه می شود که آزادی طلبان در تنها شهر باقی مانده در جهان به نام زایان زندگی می کنند که ماتریکس سعی در نابودی این شهر دارد.

دیالوگ های انتخاب شده:

دیالوگ انگلیسی 1:

…and his alpha patterns will change from this to this.

ترجمه فارسی دیالوگ 1:

و الگوی اصلیش از نمایش ندادن به نمایش دادن اطلاعات تغییر میکنه.

download

 

دیالوگ انگلیسی 2:

all of mankind was united in celebration.

ترجمه فارسی دیالوگ 2:

تمام بشریت برای یک جشن جمع شدن.

download

 

دیالوگ انگلیسی 3:

Believe it or not, you piece of _, you’re still going to burn.

ترجمه فارسی دیالوگ 3:

باور کنی یا نه –، قراره سوزونده بشی.

download

 

دیالوگ انگلیسی 4:

Follow the white rabbit.

ترجمه فارسی دیالوگ 4:

دنبال خرگوش سفید برو.

download

 

دیالوگ انگلیسی 5:

[restrict subscription=1]

I know kung fu.

ترجمه فارسی دیالوگ 5:

من کونگ فو بلدم.

download

 

دیالوگ انگلیسی 6:

It is the world that has been pulled over your eyes.

ترجمه فارسی دیالوگ 6:

این جهانه،که روی چشم تو کشیده شده.

download

 

دیالوگ انگلیسی 7:

No one has ever done anything like this.

ترجمه فارسی دیالوگ 7:

هیچکس تاحالا یه همچین کاری رو نکرده.

download

 

دیالوگ انگلیسی 8:

whatever you want to believe.

ترجمه فارسی دیالوگ 8:

که بخوای رو باور میکنی.

download

 

دیالوگ انگلیسی 9:

You hear that, Mr. Anderson

ترجمه فارسی دیالوگ 9:

شنیدی آقای اندرسون؟

download

 

دیالوگ انگلیسی 10:

You wanted to know what the Matrix is?

ترجمه فارسی دیالوگ 10:

تو میخواستی بدونی که ماتریکس چیه؟

download

 

[/restrict]

شما دوست دارید با صدای کدام هنرپیشه زبان انگلیسی را یاد بگیرید؟ اگر دوست دارید با دیالوگ فیلم خاصی زبان انگلیسی را یاد بگیرید، یا به فیلم های هنرپیشه خاصی علاقه دارید لطفا در بخش نظرات این مطلب نام آن ها را به ما بگویید. در اسرع وقت  یادگیری زبان انگلیسی با فیلم اکشن مورد نظر شما را منتشر خواهیم کرد.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

یک نظر

  • golyar گفت:

    عالی بود تشکر

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *