دسته بندی ها
بزن بریم

آزمون تافل شامل چه بخش هایی است و از چه مهارت هایی آزمون گرفته می شود؟

آزمون زبان تافل شامل چه بخش هایی است؟ به بیان دیگر برای موفقیت در آزمون تافل به چه مهارت هایی نیاز داریم؟ این اولین سوالی است که هرکسی قبل از شرکت در آزمون تافل از خودش می پرسد. برای یافتن پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

آزمون تافل از چهار مهارت اصلی reading, listening, speaking و writing به عمل می آید. جزئیات هر بخش را در زیر می توانید بخوانید:

۱. مهارت خواندن (Reading Comprehension)
این قسمت دارای ۳ الی ۵ متن بلند و سوالاتی در مورد این متن ها است. موضوع متن‌ها آکادمیک بوده و معمولا در کتابهای دانشگاهی یافت می‌شوند. سوالات عمدتا در مورد موضوع اصلی متن، جزئیات، برداشت‌ها، نحوهٔ دیگر بیان جملات، جایگذاری جملات و واژه‌های مترادف می‌باشد. در آزمون ibt دانشجو باید مهارت‌هایی نظیر خلاصه برداری، برداشت سریع ایده‌های اصلی و جدول بندی را دارا باشد. به طور کلی نیازی به اطلاعات قبلی در مورد متن نیست اما اطلاعات قبلی می‌تواند کمک کننده باشد.

reading-toefl,آموزش زبان انگلیسی,مهارت خواندن,مهارت نوشتاری,مهارت گفتاری,مهارت شنیداری آزمون زبان تافل,آزمون زبان,یادگیری زبان انگلیسی,موفقیت در آزمون زبان

۲. مهارت شنیداری (Listening Comprehension)
این بخش شامل شش متن می‌باشد؛ دو مکالمهٔ دانشجویی و چهار متن نیز شبیه سازی کلاس درس دانشگاهی و مباحثات است.

TOEFL-listening,آموزش زبان انگلیسی,مهارت خواندن,مهارت نوشتاری,مهارت گفتاری,مهارت شنیداری آزمون زبان تافل,آزمون زبان,یادگیری زبان انگلیسی,موفقیت در آزمون زبان

۳. مهارت گفتاری (Speaking Comprehension)
این بخش مجموعا شامل شش قسمت است؛ دو قسمت مستقل که در هرکدام از آنها یک سوال دربارهٔ زندگی آکادمیک مطرح می‌شود و دانشجو باید در مورد آن صحبت کند. چهار قسمت هم به صورت مجتمع است که بخشهای reading،listening همراه با بخش speaking وجود دارد. در این بخشها دانشجو باید در مورد خلاصهٔ متنی که می‌خواند یا می‌شوند و یا ایده‌های جدید خود در مورد این متون صحبت کند. این صحبت‌ها باید دقیق، واضح و دارای تجزیه و تحلیل دقیق از اطلاعات ارائه شده باشد.

speaking-toefl,آموزش زبان انگلیسی,مهارت خواندن,مهارت نوشتاری,مهارت گفتاری,مهارت شنیداری آزمون زبان تافل,آزمون زبان,یادگیری زبان انگلیسی,موفقیت در آزمون زبان

۴. مهارت نوشتاری (Writing Comprehension)
این بخش شامل دو قسمت است. یک قسمت مجتمع و یک قسمت مستقل. در بخش مجتمع دانشجو باید متن آکادمیکی را بخواند، سپس به ادامهٔ آن گوش دهد و بعد از ان نظرات خود را در مورد متن بنویسد. در بخش مستقل نیز دانشجو یک مقالهٔ شخصی در مورد سوال ارائه شده می‌نویسد.

writing-toefl,آموزش زبان انگلیسی,مهارت خواندن,مهارت نوشتاری,مهارت گفتاری,مهارت شنیداری آزمون زبان تافل,آزمون زبان,یادگیری زبان انگلیسی,موفقیت در آزمون زبان

در ازمون ibt نمره هر یک از مهارت‌ها بین ۰ تا ۳۰ بوده و در مجموع نمره بین ۰ تا ۱۲۰ است. نمره ۷۹ یا ۸۰ این آزمون معادل ۵۵۰ آزمون کاغذی شناخته می‌شود که برای ورود به اکثر دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است.

آیا شما هم درباره زبان انگلیسی سوالی دارید؟

سوالات خود را در بخش نظرات این مطلب مطرح کنید و تا آخر هفته جواب آن را دریافت کنید یا در بخش سوال کنید سایت زبان رمزی آن ها را جستجو کنید.

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *