دسته بندی ها
بزن بریم

چگونه با تماشای فیلم زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

چگونه با تماشای فیلم زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ چگونه می توان زبان انگلیسی را تقویت و تثبیت کرد؟ تقویت و تثبیت زبان انگلیسی همیشه از بزرگترین دغدغه های زبان آموزان بوده است. در این مقاله به معرفی دو روش جذاب و عالی برای تقویت و تثبیت زبان انگلیسی می پردازیم. این مقاله را با یک سوال مهم شروع می کنم:

آیا با یادگیری زبان انگلیسی و تقویت مهارت های 4 گانه می توانیم برای همیشه به زبان انگلیسی مسلط بمانیم؟

ask

پاسخ این سوال بسیار مهم بسیار صریح و واضح است. ” خیر “

چنانچه از آموخته های خودتان (نه تنها در زمینه زبان انگلیسی که حتی در سایر زمینه های علمی) استفاده نکنید، بعد از مدتی آن ها را به فراموشی خواهید سپرد. برای اینکه بتوانید همیشه دانش زبان انگلیسی تان را در یک سطح قابل قبول حفظ کنید نیاز به تمرین و استفاده از آموخته های زبان انگلیسی تان دارید.

جهت تسلط بر زبان انگلیسی نیز ناگزیر به تمرین کردن هستید و صرفا با یادگرفتن لغات، گرامر و … نمی توانید به زبان انگلیسی مسلط شوید.

در مقالات قبلی بخش آموزش هفته سایت زبان رمزی تمرینات بسیار ساده و کاربردی را جهت شروع یادگیری زبان انگلیسی خدمت شما ارائه کردم. حال که با انجام تمرینات قبلی به سطح قابل قبولی از دانش زبان انگلیسی رسیده اید، نیاز است تمرینات حرفه ای تری را جهت تقویت دانش زبان انگلیسی خودتان انجام دهید. انجام این تمرینات نه تنها برای کسانی که در آغاز راه یادگیری زبان انگلیسی هستند بسیار مفید است، حتی کسانی که در زمینه آموزش زبان انگلیسی حرفه ای شده اند نیز نیاز به انجام این تمرینات دارند تا بتوانند دانش زبان انگلیسی شان را در سطح قابل قبول حفظ کنند.

یکی از تمرینات مفید در زمینه تقویت و تثبیت دانش زبان انگلیسی، مطالعه متن های انگلیسی است. توصیه می کنم علاوه بر مطالعه متون علمی در زمینه رشته تحصیلی خودتان، به مطالعه متون عمومی بپردازید تا لغات عمومی زبان انگلیسی نیز به خوبی در ذهنتان تثبیت شوند. از جمله متون جذاب و به روز که می توانید برای تمرین از آن استفاده کنید، متن اخبار انگلیسی است. مزیت استفاده از اخبار این است که می توانید در زمینه های مختلف متن مورد علاقه تان را پیدا کنید به علاوه در نگارش متن اخبار از کلمات پرکاربرد و روزمره استفاده می شود بنابراین با مطالعه اخبار، کلمات روزمره زبان انگلیسی را بهتر فرا می گیرید.

این تمرین علاوه بر افزایش دامنه لغات زبان آموز، مهارت خواندن و درک مطلب زبان آموز را نیز تقویت می کند. برای تقویت مهارت نوشتاری می توانید از روی متن اخبار بنویسید و به نکات نگارشی استفاده شده در متن توجه کنید.

در بخش آموزش زبان انگلیسی با اخبار سایت زبان رمزی هر روز متن انگلیسی به همراه ترجمه فارسی یک خبر جدید منتشر می شود. مطالعه متن انگلیسی و فارسی در کنار یکدیگر به شما کمک می کند تا مهارت درک مطلب زبان انگلیسی و توانایی ترجمه متون انگلیسی را نیز در خود تقویت کنید.

news-reader

به عنوان نمونه دیگری از تمرینات مفید و حرفه ای در زمینه یادگیری زبان انگلیسی می توان به تقویت زبان انگلیسی از طریق مشاهده فیلم اشاره کرد. این تمرین علاوه بر مزایای یاد شده برای مطالعه اخبار و متون انگلیسی، مهارت شنیداری زبان آموز را نیز تقویت می کند. چنانچه به نحوه استفاده از کلمات و نوع تلفظ لغات در فیلم توجه کنید، می توانید مهارت مکالمه تان را نیز تقویت کنید.

بهتر است فیلم هایی را در حوزه های مختلف انتخاب کنید تا بتوانید نتایج بهتری از این تمرین بگیرید. به عنوان مثال فیلم های علمی، تخیلی، اکشن و … .

در بخش آموزش زبان انگلیسی با دیالوگ فیلم سایت زبان رمزی فیلم های پرطرفدار تاریخ سینمای جهان در ژانرهای مختلف برای زبان آموزان گرامی انتخاب شده اند. در این بخش شما می توانید متن انگلیسی به همراه ترجمه فارسی دیالوگ فیلم را همراه با دیالوگ گفته شده توسط هنرپیشه فیلم مشاهده کنید.

whatch-movie

همچنین در صورتی که نیاز به تمرین بیشتر دارید می توانید از محصول آموزش زبان انگلیسی با فیلم و گزارش سایت زبان رمزی استفاده کنید.

به عنوان نمونه ای دیگر از آموزش زبان انگلیسی از طریق فیلم می توانید از ویدئوهای سایت TED.com استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه فیلم زیر را مشاهده کنید.

به خاطر داشته باشید تسلط بر زبان انگلیسی (و هر زبان خارجی دیگری) تنها با تمرین و ممارست امکان پذیر است.

آموزش زبان انگلیسی

 

تیم زبان رمزی وب‌سایت

یک نظر

  • محمد گفت:

    مرسی سایت ted.com عالیه. فقط اینکه این افرادی که ویدعو داخلش میزارن تمام مکالماتشون درسته؟ یعنی تمام کلیپ ها بدون اشتباه و مفیدن؟

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *