دسته بندی ها
بزن بریم

یادگیری مکالمه انگلیسی با تعریف کردن

مسعود وجدانی درستکار

سلام همراهان عزیز سایت زبان رمزی. یادگیری مکالمه انگلیسی با تعریف کردن عنوان ویدئو و مقاله این هفته سایت زبان رمزی است. در ویدئوهای قبلی به نکات بسیار مهمی اشاره کردیم که پیش نیاز این ویدئو هستند. بنابراین اگه این اولین ویدئویی است که تماشا می کنید یا اولین مقاله ای است که می خوانید خواهش می کنیم ابتدا به ویدئو و مقالات قبلی ما مراجعه کنید.

ویدئو شماره 1

ویدئو شماره 2

ویدئو شماره 3

ویدئو شماره 4

ویدئو شماره 5

اگه خاطرتون باشه در ویدئو سوم ازتون خواستیم یک دیکشنری شخصی یا یک دفترچه لغت شخصی داشته باشید. بهتون تبریک می گیم که این دفترچه لغت رو تهیه کردید و خیلی خوشحالیم که با هم همراه هستیم و با قاطعیت و اطمینان کامل بهتون می گیم کسی که در حال یادگیری زبان انگلیسی باشه  دفترچه لغت شخصی نداشته باشه در مدار درست یادگیری زبان انگلیسی قرار نگرفته.

خب بریم سراغ تکنیک و ترفند طلایی ویدئو این هفته.

اولین و مهمترین گامی که شمارو در مدار درست یادگیری مکالمه انگلیسی قرار می ده، اینه که شما بتونید لغات جدیدی رو که توی دفترچه لغت خودتون می نویسید به زبان انگلسی تعریف کنید. مثلا روزی 5 یا 10 لغت رو به صورت تصادفی از دفترچه خودتون انتخاب کنید و سعی کنید اونارو برای خودتون با یک یا چند جمله کوتاه تعریف کنید.

برای تعریف کردن لغات در زبان انگلیسی، بایستی در حد امکان از واژگان ساده و محدود استفاده کرد. مثلا برای تعریف اشیا می توانید از واژه Something (چیزی)، برای تعریف اشخاص از واژه Someone (کسی) و برای تعریف مکان ها از واژه Somewhere (جایی) استفاده کنید.
مثال:

Book: Something that I read.

Park: Somewhere that I play there

Teacher: Someone that teaches lesson.

2تا نکته فوق العاده مهم براتون داریم:

1- سعی کنید این تعریف لغات رو با صدای بلند توی موبایلتون ضبط کنید و به پدر، مادر، خواهر، برادر یا دوستتون بدین گوش کنن و نظرشون رو بگن.

این کار از نظر روانشناختی و افزایش اعتماد به نفس تاثیر فوق العاده ای در تقویت مهارت مکالمه انگلیسی شما داره.

2- بعد از اینکه تعریف شخصی خودتون رو ارائه دادین می تونین از گوگل برای این کار ایده بگیرین. به عنوان مثال لغت مورد نظر شما book است. اونو به این شکل توی گوگل می نویسیم. Define book همانطور که مشاهده میکنید گوگل این لغت رو برای ما تعریف می کنه. تو این مرحله سعی کنید تعریف خودتون رو با تعریفی که گوگل ارائه داده مقایسه کنید.

یکی از فواید مهم این کار اینه که وقتی شما ارائه شده از طرف گوگل رو می خونید ممکنه با واژه های جدید آشنا بشید که این کار به گسترش دامنه لغات شما کمک می کنه و مهمتر اینکه لغاتی رو که به این شکل یاد می گیرید به ندرت فراموش می کنید.

در ویدئو هفته بعد نکات بسیار مهمی در خصوص یادگیری مکالمه انگلیسی به شما آموزش داده می شود.

https://youtu.be/vR4D1CFEbmE

تیم زبان رمزی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *